«Воно» справжнє: в реальності клоун-вбивця відібрав життя 33 людей

Стівен Кінг написав свій бестселер через шість років після викриття серійного вбивці, якого, зрештою, засудили до смертної кари.

За довго до того, як письменник Стівен Кінг опублікував свою книгу «Воно», справжній вбивця в костюмі клоуна блукав вулицями. На перший погляд Джон Вейн Гейсі був чемним і доброзичливим чоловіком. Він брав участь у доброчинних закладах, на яких він виступав як цирковий клоун на прізвисько Поґо.

Тож було великим шоком для суспільства, коли злочини Гейсі спливли на поверхню. Дволикий чоловік вбив 33 хлопчиків і чоловіків у 1972-1978 роках. Не виключено, що його злочини вплинули на Стівена Кінга, коли він писав свій бестселер.

Оскільки на екрани кінотеатрів вийшовфільм-продовження «Воно-2», Daily Star вирішив нагадати історію справжнього американського серійного вбивцю в костюмі клоуна. Джон Вейн Гейсі народився 1942 року. Він виріс у родинному будинку в Чикаго. Його батько був алкоголіком і схильним до насильства. Ще одним тривожним моментом в дитинстві майбутнього серійного вбивці став його надто ранній сексуальний досвід. В 1949 році його звинуватили у розбещуванні дівчинки. Крім того, його самого домагався друг сім’ї.

Читайте такожСтівен Кінг знайшов у Трампа схожості з дементором

Коли Гейсі подорослішав, кошмари його життя продовжилися. Він змінив кілька місць роботи. Зокрема, він працював у моргу, де він доглядав за кімнатою бальзамування і спостерігав за роботою трунарів. Через три місяці він звільнився з моргу після того, як заліз у труну померлого підлітка.

Змінюючи професії, Гейсі постійно підробляв клоуном. Через участь у соціальній роботі він дізнався про клуб «Веселий Джокер», члени якого виступали для дітей у лікарнях. Він Гейсі навчився накладати цирковий грим і вигадав собі двох персонажів: клоунів Поґо і Патчеса. В кінці 1975 року часто виступав перед хворими дітьми й брав участь у доброчинних заходах. Але у час, вільний від полірування своєї репутації, він скоював жорстокі вбивства за зачиненими дверима.

Серійний вбивця заманював своїх жертв, пропонуючи 50 доларів за допомогу в «науковому дослідженні». Коли молоді чоловіки погоджувалися на пропозицію, він споював їх у своєму будинку. Після цього він змушував своїх жертв одягти наручники, а потім жорстокого ґвалтував їх. Зрештою, Гейсі влаштовував те, що він називав «трюком з мотузкою». Фактично він душив своїх жертв до смерті. Вбивства тривали шість років, однак його все ж притягнули до відповідальності.

Читайте такожКінг жорстко висловився про Трампа через серіал "Чорнобиль"

Мати одного з загиблих хлопців привела поліцію до дверей клоуна-вбивці. Жінка пригадала, що старший чоловік пропонував її сину гроші за якось роботу. Тому вона запідозрила, що він може бути причетний до зникнення хлопця. В 1978 році Гейсі розповів деталі своїх злочинів поліції. Через два роки клоуна-вбивцю звинуватили у 33 вбивствах. Після тривалого суду його визнали винним у всіх злочинах, а також в сексуальних нападах.

Гейсі засудили до смертної кари. Він провів 14 років у камері смертників, а потім його стратили через смертельну ін’єкцію. Читачі швидко провели паралель між Гейсі й Пеннівайзом з книги Стівена Кінга. Але хоч багато хто помітив схожість, письменник ніколи не підтверджував, що черпав натхнення з реальної історії.