Мало хто з киян знає, чому насправді місцевість називається саме так.
У столиці України всього 10 районів, і в кожного з них є своя унікальна історія. Щодо Голосіївського точних відомостей немає, проте існують різні версії та дивовижні легенди. Дізнайтеся, чим гарний Голосіївський район на правому березі столиці та чому його так прозвали.
Згідно з однією з версій, 1541 року ця місцевість належала Києво-Печерській лаврі. Ченці та священники вирішили висадити ліс на пустищах, звідси й з'явилася і назва "Голосієво", тобто "сіяти на голому місці". 1631 року Петро Могила збудував там церкву і заклав монастир. Не забув і про себе, розбивши сад і звівши будинок. У XVIII столітті традицію підтримали місцеві священники, і в Голосієві було побудовано безліч дач церковної знаті.
У народі розповідають ще одну легенду, яка може пояснити, чому так називається Голосіївський район зараз. За старих часів Голосієво було територіально пов'язане з Добрим шляхом і Цимбаловим яром. Коли на шляху проводжали чумаків у далеку дорогу, їхні дружини й сестри плакали й стогнали від горя, тобто голосили. З цієї причини і місце прикрощів так прозвали. У цієї версії є альтернативний варіант - мовляв, дівчата журилися не через чумаків, а під час навали монголо-татарського ярма, проте немає жодних доказів ні першої, ні другої теорії.
Незалежно від причин виникнення назви, кожен киянин знає, чим гарний Голосіївський район - у цій частині міста багато парків, історичних будівель і місць для відпочинку на природі. Немає сумнівів і в тому, який район Києва найбільший - Голосіївський межує з чотирма іншими районами з десяти в межах міста, а також з двома в області.
Також у Голосіївському зручна транспортна розв'язка - кілька станцій метро, автовокзал і автостанції, крім того, район називають воротами в столицю через його розмір - він починається практично поруч із Хрещатиком і тягнеться на південні та західні кордони Києва.