Ремонт після зіткнення винищувачів обійшовся приблизно у 550 тисяч доларів.
У Південній Кореї встановили причину інциденту із зіткненням двох винищувачів F-15K під час навчального польоту – пілоти робили селфі та знімали відео в повітрі, пише The Independent.
Аварія сталася у грудні 2021 року поблизу міста Тегу. Пілоти не постраждали, однак обидва літаки зазнали пошкоджень. Вартість ремонту склала близько 880 мільйонів вон (приблизно 550 тисяч доларів).
За даними розслідування, один із пілотів планував зробити фото на згадку про свій останній політ у підрозділі. Під час повернення на базу інший пілот почав фотографувати зі свого літака, а згодом один із екіпажів попросив зняти відео.
Для кадру один із винищувачів виконав різкий маневр із підйомом і переворотом, що критично зменшило дистанцію між літаками. У спробі уникнути зіткнення пілоти виконали протилежні маневри, однак це призвело до контакту: крило одного літака зачепило хвостову частину іншого.
Після інциденту одного з пілотів відсторонили від служби. Його також оштрафували на повну суму ремонту, однак після оскарження штраф зменшили на 90% – до приблизно 88 мільйонів вон.
Водночас аудитори зазначили, що фотографування під час польотів було поширеною практикою, яку належним чином не регулювали.
Військово-повітряні сили Південної Кореї вибачилися за інцидент і заявили про посилення правил безпеки польотів, щоб запобігти подібним випадкам у майбутньому.
Нагадаємо, на початку березня три американські винищувачі F-15 були помилково збиті над Кувейтом місцевим пілотом. Інформований американський чиновник заявив, що пілот винищувача F/A-18 Hornet випустив три ракети по американських літаках.
Цей інцидент став одним із найбільш резонансних випадків дружнього вогню в сучасній авіації США та привернув увагу до складності координації сил у повітрі.