Вчені попередили Китай про наближення дефіциту води

Дослідники заявили, що до 2030 року Китай повинен буде суттєво знизити витрати води на зрошення сільськогосподарських полів через виснаження водних ресурсів.

Вчені побудували модель, що враховує економічний розвиток Китаю, його зростаюче населення і запаси води, які тануть. Результати роботи показали, що до 2030 року країні доведеться суттєво знизити витрати води на сільськогосподарські потрібні, а особливо - на зрошення полів. Про це повідомляє Росбалт.

Вирощування рису, що є основним злаком Китаю, вимагає величезної кількості води, а це може означати, що Піднебесній доведеться зменшити площу рисових полів.

Читайте такожКитай побудував перший в світі "водневий" трамвай

На даний момент урядом Китаю передбачено зниження споживання води на 5% до 2030 року. Однак дані вчених говорять про те, що виснаження підземних джерел в деяких районах країни викличе скорочення витрат води на іригацію на 14%.

Дослідники припускають, що керівництву Китаю варто задуматися про введення локальних заходів, які стосуються окремих провінцій, спрямованих на збереження водних запасів.