Чи є в Чорному морі отруйні риби: біолог розповів, чи варто боятися "морського дракона"

Експерт розповів, чи безпечно зараз відпочивати в Одесі.

Зараз розпал курортного сезону й чимало українців їдуть до Одеси, щоб відпочити на узбережжі Чорного моря. Нещодавно було повідомлення про те, що на пляжі Одеси знайшли "морського дракона"

Доктор біологічних наук, заступник директора, завідувач відділу Інституту морської біології НАН України Віктор Демченко в ефірі Українського Радіо розповів, чи існує небезпека для відпочивальників. 

Демченко поділився, що  "морський дракон" або змійка в Чорному морі фіксується вже давно, оскільки це типовий вид для узбережжя з піщаним ґрунтом.  

"У теплий період року він може мігрувати ближче до берега, відповідно його можуть фіксувати", - пояснив біолог. 

За його словами, "морський дракон" має довжину в 15-20 сантиметрів. Він зазначив, що це невелика риба, яка заривається в пісок.  

"Є дані, що вона досить отруйна, але це отруєння співставне, наприклад, з укусом павука", - додав Демченко. 

Тим не менш, він попередив, що у людини після контактування з цією рибою може з’явитися опухлість та фіксуватися підвищення температури. Однак, біолог заспокоїв, що смертельних випадків від укусу цієї риби він особисто не зустрічав. 

Також вказується, що були повідомлення про те, що в Одеську затоку нібито потрапила риба фугу, яка також відноситься до отруйних видів.   

Зазначається, що єдиний раз, коли цей вид риби був помічений, зареєстровали в 2018 році в Севастополі. Біолог запевнив, що відтоді в Чорному морі її не бачили. 

"Риба фугу заходить з Червоного моря в Середземне і там мешкає в невеликій кількості. Мігрувати в Чорне море вона не буде, тому що рівень солоності Чорного моря значно нижчий", - заспокоїв біолог. 

За його словами, риба фугу відноситься до океанічного виду риби, який не зможе мешкати тут у великій кількості. Тому, він вважає, що новини про появу якихось отруйних видів риб є результатом панічних настроїв, не більше.

Ситуація з рибою в Одесі та Херсоні

Раніше УНІАН повідомляв, що нещодавно на лиманах Одещини та Миколаївщини  було зафіксовано масову загибель риби та креветок. Щоб знайти причину, фахівці відібрали проби води. Існує декілька версій, чому відбулася їх загибель: підвищення температури води, гниття водоростей або зниження рівня кисню. Повідомляється, що ситуацію фахівці взяли на контроль.

Також ми писали, що після того, як Росія влітку 2023 року підірвала греблю Каховської ГЕС, постраждала популяція риби в Україні, Зокрема, скоротилася кількість червонокнижних осетрових. Вказується, що ситуація є критичною.

Вас також можуть зацікавити новини: