Через діяльність людини 1700 видів тварин можуть зникнути до 2070 року

По мірі того, як люди розширюють використання землі, для життєдіяльності тварин залишається все менше території.

До 2070 року через діяльність людини 1700 видів земноводних, птахів і ссавців опиняться на межі зникнення.

До таких висновків дійшли екологи з Єльського університету, стаття яких опублікована в журналі Nature Climate Change, передає Naked Science.

У роботі вчені об'єднали інформацію про поточний географічний розподіл близько 19 400 видів по всьому світу зі змінами Землі, пов'язаними з людською діяльністю, і спроектували різні шляхи розвитку. Ці потенційні шляхи являють собою очікування фахівців щодо майбутніх подій у глобальному суспільстві, демографії та економіці.

"Результати нашого дослідження пов'язують ці ймовірні варіанти майбутнього з їх наслідками для різноманітності видів. Наш аналіз дозволяє відстежувати, як політичні й економічні рішення через пов'язані з ними зміни в глобальному земному покриві призведуть до скорочення ареалу проживання видів у всьому світі", - розповідає співробітник Єльського університету та один із авторів роботи Уолтер Джетц.

Читайте такожWWF фінансує військові формування, які катують і вбивають підозрюваних у браконьєрстві - BuzzFeed

Дослідження показує, що при збереженні тенденції в землекористуванні людиною ризик зникнення близько 1700 видів у наступні 50 років, швидше за все, збільшиться: тварини втратять приблизно 30-50 відсотків звичної території проживання до 2070 року. Список видів, що викликають занепокоєння, включає 886 амфібій, 436 птахів і 376 ссавців.

Особливу тривогу викликають вид жаб Oreophryne monticola в Індонезії, суданський козел (також відомий як нільський лічі) і два птахи сімейства пічникових: Cichlocolaptes leucophrus у Бразилії та Limnornis curvirostris у Аргентині, Бразилії та Уругваї. Ці види, за словами екологів, втратять близько половини сучасного географічного діапазону за 50 років. За прогнозами фахівців можна ознайомитися на сайті Map of Life.

Види, що мешкають в Центральній і Східній Африці, Мезоамериці, Південній Америці та Південно-Східній Азії, випробують найбільшу втрату середовища проживання і підвищений ризик зникнення. Однак фахівці застерегли від помилкового припущення, що це проблема виключно тих країн, на території яких відбуваються такі процеси.

"Втрати в популяціях видів можуть незворотно перешкоджати функціонуванню екосистем та якості життя людини. Хоча зниження біорізноманіття у віддалених частинах планети, можливо, не чинить безпосереднього впливу на нас, її наслідки для життєдіяльності людини можуть відбитися на глобальному рівні. Ці втрати найчастіше обумовлені певними потребами людини, наприклад у тропічних листяних породах, пальмовій олії або соєвих бобах, що робить нас відповідальними", - стверджує Джитц.

Так, вирубування лісу для створення плантацій вважається однією з загроз тваринам. Наприклад, високий попит на дуріани в Китаї став причиною нової хвилі вирубки малайзійських лісів, а для виробництва дешевої пальмової олії збільшується кількість пальмових плантацій.

Раніше УНІАН повідомляв, що уряд Австралії має намір посадити мільярд нових дерев у рамках масштабної кампанії, націленої на досягнення кліматичних цілей, позначених Паризькою кліматичною угодою.