Україна та ЄС не хочуть припиняти постачання птиці, незважаючи на пташиний грип

За останній місяць випадки пташиного грипу були зафіксовані в країнах ЄС та в Україні.

Україна та Європейський Союз не хочуть припиняти взаємні поставки птиці, попри те, що за останній місяць випадки пташиного грипу були зафіксовані у низці країн-членів ЄС, а нещодавно і в Україні.

Читайте такожУ декількох європейських країнах зафіксовані спалахи пташиного грипу

Про це у Facebook написав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, торговий представник України Тарас Качка.

"Якби ми ставилися один до одного вороже, ЄС би скористався цією можливістю й спробував закрити імпорт з України загалом. Це б запустило ланцюговий механізм взаємних обмежень. (Цього сценарію обидві сторони хочуть уникнути)", - написав він.

За словами торгпреда, Україна негайно повідомила в компетентні органи ЄС про випадок пташиного грипу у Вінницькій області й активно співпрацює з контрольними органами Євросоюзу, щоб реакція була дружньою й адекватною.

Також Україна призупинила сертифікацію потужностей експортера в 30 км зоні, хоча законодавство ЄС встановлює вимоги за 10 км.

"Ці всі заходи вживаються для того, щоб довести всьому світу, що довіра дозволяє зберігати торгівлю в таких чутливих ситуаціях", - підкреслив Качка.

Він також зазначив, що Україна, у свою чергу, не припинила ввезення м'яса птиці з країн ЄС після виявлення там вірусу, завдяки своєчасному рішенню про зонування та інформування.

Як повідомляв УНІАН, 21 січня цього року ветеринари зафіксували перший з 2017 року в Україні випадок пташиного грипу - у Вінницькій області.

Раніше, в січні спалаху пташиного грипу були зафіксовані в Польщі, Румунії, Словаччині, Чехії, Угорщині та Німеччині.

Пташиний грип – гостра вірусна інфекція птахів, до якої вразливі як домашні, так і дикі перелітні птахи. Основними переносниками інфекції є перелітні водоплавні птахи. У разі виявлення захворювання на якій-небудь території, відомства встановлюють обмеження на експорт птиці з цієї країни й вживають заходів з ліквідації хвороби (карантин, зонування, дезінфекція).