Термін дії регламенту ЄС, який регулює український імпорт, закінчується в червні.
Міністри сільського господарства Угорщини, Болгарії, Румунії та Словаччини вимагають повернення до довоєнних квот на аграрну продукцію з України. Глави відомств направили до Європейської комісії відповідного листа.
Міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь у Facebook повідомив, що держави захищають "інтереси фермерів та їхні засоби до існування від української сільськогосподарської продукції". Він нагадав, що термін дії регламенту ЄС, який регулює український імпорт, закінчується в червні.
"Європейська комісія має знайти довгострокове рішення для подолання ринкових труднощів, спричинених українською сільськогосподарською продукцією. У спільному листі ми закликали комісію повернутися до довоєнних квот, запровадити захисні заходи щодо сільськогосподарської продукції та запровадити автоматичний захист та індивідуальні квоти на регіональній основі для прикордонних держав-членів", - ідеться в повідомленні угорського міністра.
Крім того, представники чотирьох країн закликали Брюссель вимагати дотримання санітарних і фітосанітарних стандартів ЄС, стандартів захисту тварин, громадського здоров'я та охорони навколишнього середовища для продукції з України.
При цьому Надь заявив, що Угорщина збереже обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції, поки це буде необхідно для захисту фермерів.
28 червня 2024 року стало відомо, що Євросоюз мав намір затвердити відновлення тарифів на імпорт українського цукру та яєць. Вони мали становити 419 євро за тонну білого цукру і 339 євро за тонну цукру-сирцю.
20 серпня Європейська комісія оголосила, що повторно запроваджує тарифні квоти на український мед, оскільки обсяги імпорту перевищили ліміт, встановлений у регламенті, який надає торговельні пільги Києву.