Стало відомо, чим загрожує для українських аграріїв блокування Росією портів

До війни експорт зернових перевищував 4 млн тонн на місяць.

Україна через блокування Росією морських портів має можливість щомісяця експортувати лише 600-800 тисяч тонн зернових, тоді як до війни цей показник перевищував 4 млн тонн.

Про це заявив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук в ефірі інформаційного телемарафону.

Він наголосив, що через блокування портів наша держава зараз може користуватися трьома напрямками для експорту аграрної продукції.

"На сьогоднішній день у нас є три напрямки, куди ми можемо здійснювати експорт нашої продукції. Це - залізниця, але це не було фактично основною лінією збуту нашої продукції і на сьогоднішній день сказати, що вона працює ефективно, теж не доводиться. У нас залишаються порти, але річкові, через Дунай. Третій напрямок - перевезення вантажівками через територію України в Європу. Якщо в нормальний період часу, до війни, ми могли щомісяця експортувати більше 4 млн тонн зернових, то при сьогоднішніх обставинах ця кількість зменшується до 600-800 тисяч тонн на місяць", - сказав він.

Марчук зазначив, що зараз в Україні створено Логістичний штаб, щоб вирішити це питання.

Також він додав, що раніше 41% валютної виручки Україна отримувала саме через експорт аграрної продукції.

Як повідомляв УНІАН, за даними заступника міністра агрополітики Тараса Висоцького, Україна втратила близько 10 млрд доларів через удари окупантів по портах та інших об'єктах.

Зокрема, від нереалізованого експорту з портів Україна недоотримала близько 1,5 млрд доларів, а в результаті втрати посівів, техніки та аграрної продукції в елеваторах - 8,5 млрд доларів.