Конгрес США розширює роботу над санкціями проти будівництва російського "Північного потоку-2"

За словами голови "Нафтогазу", законопроект про санкції щодо компаній, які будують об'єкт, надійшов на розгляд нижньої палати Конгресу.

Конгрес США розширює роботу над запровадженням санкцій, спрямованих на протидію будівництву обхідного російського газопроводу «Північний потік-2», так, зокрема, в нижню палату відомства надійшов ще один законопроект проти компаній, задіяних у будівництві об'єкта.

Читайте такожТрамп назвав альтернативу «Північному потоку-2»

Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

«Конгрес США розширює роботу над санкціями проти "Північного потоку-2". Кілька тижнів тому американські парламентарії зареєстрували законопроект про санкції щодо осіб, задіяних у будівництві цього газопроводу, у верхній палаті Конгресу. Вчора аналогічний за змістом законопроект №HR3206 також надійшов на розгляд нижньої палати», - написав він.

Коболєв підкреслив, що ці документи мають широку підтримку як серед республіканців, так і серед демократів, в обох палатах Конгресу.

Коболєв зазначив, що «Нафтогаз» також докладає максимальних дипломатичних зусиль у протидії кремлівському проекту.

«Ми співпрацюємо як з американськими, так і з європейськими парламентаріями і членами уряду, розробляємо спільні шляхи протидії побудові "Північного потоку-2", який становить істотну загрозу для міжнародної енергетичної безпеки», - написав він.

Як повідомляв УНІАН, вчора, 12 червня, президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що США вивчають можливість запровадження санкцій проти проекту будівництва газопроводу "Північний потік-2" у Балтійському морі.

3 червня в базі Конгресу США був опублікований законопроект, яким передбачається запровадження санкцій проти кораблів і компаній, задіяних у будівництві російського газопроводу «Північний потік-2» в обхід України, який передбачається завершити до кінця поточного року.

Довідка УНІАН. Проектом «Північний потік-2» передбачено будівництво і робота двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Новий трубопровід в обхід України планується побудувати поруч з уже існуючим «Північним потоком-1».

Будівництво газопроводу має завершитися до кінця 2019 року.

Наприкінці березня - початку квітня 2018 року компанія Nord Stream 2 (оператор проекту будівництва газопроводу «Північний потік-2») отримала дозвіл на будівництво газопроводу від Німеччини і Фінляндії, а в червні - від Швеції. При цьому Данія, через територію якої газопровід також має проходити, відповідного дозволу не дала.

Україна виступає проти будівництва «Північного потоку-2».

За оцінками експертів, у результаті припинення транзиту природного газу через територію України наша країна може втратити майже 3 млрд дол. доходів на рік.