У "Нафтогазі" відреагували на рішення Європейського суду по газопроводу OPAL

У компанії зазначили, що рішення суду ЄС про скасування розширеного доступу "Газпрому" до газопроводу OPAL стало приємним сюрпризом для України.

Рішення Європейського суду про скасування розширеного доступу російського "Газпрому" до газопроводу OPAL, яким газ надходить з "Північного потоку" на ринки Центральної Європи, стало для України приємним сюрпризом і може означати зміну ставлення Європи до російського монополіста.

Читайте такожУкраїна і ЄС проводять у Брюсселі зустріч щодо транзиту російського газу

Про це на своїй сторінці в Facebook написав виконавчий директор Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

"Рішення Європейського суду щодо неправомірності зняття обмежень на використання газопроводу OPAL, який є продовженням "Північного Потоку", стало приємним сюрпризом", - написав він.

За його словами, суд прямо вказує на те, що не був дотриманий принцип "енергетичної солідарності", коли надавався розширений доступ до газопроводу.

"Сподіваюся, що все це є ознакою поступової зміни ставлення Європи до "Газпрому" і використання Росією газу в якості інструменту політичного впливу", - зазначив Вітренко.

На думку топ-менеджера, тестом для цього стануть тристоронні переговори наступного тижня, а також розгляд Єврокомісією скарги "Нафтогазу" щодо зловживань монопольним становищем з боку "Газпрому".

Як повідомляв УНІАН, Європейський суд загальної юрисдикції скасував розширений доступ російського "Газпрому" до газопроводу OPAL, яким газ надходить з "Північного потоку" на ринки Центральної Європи, що може змусити його більше використовувати газопроводи в Україні та може підсилити позицію України на газових переговорах з РФ.

У травні 2018 року Європейський суд відхилив позови НАК "Нафтогаз України" та польської нафтогазової компанії PGNiG, у яких компанії оскаржили рішення Єврокомісії про надання російському газовому монополістові компанії "Газпром" розширеного доступу до газопроводу OPAL, яким газ надходить з "Північного потоку" на ринки Центральної Європи.

Віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович заявив, що переговори між Росією, Україною і ЄС про продовження транзиту російського газу через територію нашої країни призначені на 19 вересня.