"Нафтогаз" у новому позові до "Газпрому" вимагає переглянути транзитний тариф

За інформацією виконавчого директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка, якщо ж транзит через Україну буде продовжено, то позовні вимоги будуть переглянуті у бік зменшення.

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" в новому арбітражному позові до російського "Газпрому" вимагає переглянути транзитний тариф, за яким Україна недоотримала 11,8 мільярда доларів.

Читайте такожКремль: без відмови України від рішення Стокгольмського арбітражу домовленості щодо газу "фактично неможливі"

Про це написав у Facebook виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко

"Тепер щодо наших позовних вимог в новому арбітражі. Перше і найголовніше, ми вимагаємо переглянути транзитний тариф. Наше право вимагати перегляд тарифу передбачено в самому контракті", - написав він.

При цьому Вітренко пояснив, що попередній арбітраж не розглядав питання перегляду тарифу, оскільки запит "Нафтогазу", відправлений "Газпрому" влітку 2009 року, не відповідав формальним вимогам. Тому нацкомпанія вимагає переглянути ці умови за період з 13 березня 2018 до закінчення дії контракту (1 січня 2020 року).

"Ми розрахували такий тариф разом з авторитетними незалежними експертами. Він визначається для кожної точки входу і виходу з українською ГТС (так передбачають європейські норми). Але, оскільки "Газпром" відмовився застосовувати нові тарифи, то зараз логічно говорити вже про компенсації за те, що переглянутий тариф не був застосований", - пояснив Вітренко.

"Фактично, мова йде про різницю між тим, що ми отримали за транзит, і повинні отримати за переглянутими тарифами. Така різниця становить 11,8 млрд доларів (плюс відсотки). Саме таку суму ми та вимагаємо в якості компенсації", - додав він.

За інформацією Вітренко, в цю суму "Нафтогаз" також заклав компенсацію збитків на випадок, якщо транзит через Україну не продовжиться. Значну частину суми становить прискорена амортизація, оскільки тоді газотранспортна система буде використовуватися тільки два роки замість 30 років, вказаних в контракті.

Якщо ж транзит буде продовжено, то позовні вимоги будуть переглянуті в бік зменшення, але в якому обсязі - поки не відомо, відзначив топ-менеджер НАК.

Як повідомляв УНІАН, Національна акціонерна компанія "Нафтогаз" направила в Стокгольмський арбітражний суд новий позов проти російського "Газпрому".

Рішення очікується у 2021 році.