Бундестаг не зміг проголосувати за пом'якшення газової директиви ЄС для "Північного потоку-2"

За закон проголосували 133 людини, але на його прийняття необхідно 355.

Парламент Німеччини не зміг ухвалити закон, що регулює застосування поправок до газової директиви Євросоюзу. Про це повідомляється на сайті бундестагу.

Читайте також«Нафтогаз» хоче стягнути з «Газпрому» $3 мільярди до кінця 2020 року

«Бундестаг не приймає рішення. Засідання скасовується», — йдеться в повідомленні.

За закон проголосували 133 людини, але на його прийняття необхідно 355. Нова зустріч відбудеться 8 листопада, пише РБК.

Законопроект передбачає звільнення від вимог газової директиви для трубопроводів, побудованих до травня 2019 року. Виключення не буде поширюватися на російський газопровід «Північний потік-2», оскільки він був побудований раніше цього терміну.

На початку квітня Європарламент затвердив поправки в газову директиву. Згідно з ними, правила, що діють на території Євросоюзу будуть поширюватися на газопроводи країн, що не входять до ЄС, якщо вони проходять через територію держав — членів Євросоюзу. 23 травня поправки набули чинності.

Як повідомляв УНІАН, за інформацією європейських ЗМІ, німецька правляча коаліція розробила новий законопроект, який повинен захистити споруджуваний газопровід "Північний потік-2" від посилених правил оновленої газової директиви ЄС.

Газова директива ЄС, оновлена цього року, передбачає зобов'язання виділяти оператора газопроводу, незалежного від компанії, що поставляє йому газ. Зміни в директиву дозволили поширити її також на газопроводи з третіх країн, зокрема "Північний потік-2".

В результаті її впровадження "Газпром" більше не зможе володіти газопроводом і одночасно продавати газ, який надходить цією трубою. Російське законодавство дає "Газпрому" монополію на експорт природного газу за межі Росії.