Польща не зможе побудувати новий газопровід із "Газпромом" без згоди Єврокомісії - Макуха

Варшава. Польська влада не зможе побудувати новий газопровід на своїй території спільно з російським "Газпромом" без дозволу Європейської комісії, оскільки цей проект, імовірно, порушує європейське законодавство у сфері енергетики.

Таку думку кореспонденту УНІАН у Польщі висловив заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимир Макуха, який брав участь в енергетичній конференції у Варшаві.

Він зазначив, що запропонований росіянами проект порушує положення Третього енергетичного пакета, який забороняє одній і тій же компанії бути постачальником палива і власником трубопроводу, також має бути гарантований доступ до трубопроводу третій стороні.

Крім того, європейське законодавство при таких великих проектах вимагає враховувати питання диверсифікації джерел поставок, який також не виконуватиметься в цьому випадку.

"Імовірно, можна побудувати якусь несуперечливу схему, але, скоріше за все, цього не буде, й тому це питання має бути предметом розгляду Єврокомісії, й має бути політичне рішення (дозвіл як виняток із правил)", - сказав заступник міністра.

Як повідомляв УНІАН, минулого тижня Президент РФ Володимир Путін доручив "Газпрому" проаналізувати можливість будівництва нового газопроводу в обхід України, цього разу через Польщу, який сторони називають "Ямал-2".

Глава польського уряду Дональд Туск заявив, що Польща не братиме участь у газових політичних проектах Російської Федерації, а Президент Броніслав Коморовський запевнив, що влада не братиме участі в проектах, що загрожують інтересам України.

Довідка УНІАН. Польська влада планує дати офіційну відповідь "Газпрому" на пропозицію побудувати новий газопровід до жовтня цього року після підготовки його техніко-економічного обгрунтування. Представники польської влади висловлювали сумнів, що в Європі є достатній попит на додаткові 15 млрд кубометрів газу, які хоче цим трубопроводом поставляти до Польщі, Словаччини та Угорщини "Газпром".

Віце-глава польського уряду Януш Пехочинський зазначав, що реалізація "Ямал-2" спільно з "Південним потоком" збільшить трубопровідні потужності для поставок російського газу до Європи до 365 млрд кубометрів, що в 2,6 раза більше, ніж росіяни фактично поставили на цей ринок минулого року.

Читайте також:

"Газпром" до жовтня визначиться з доцільністю проекту "Ямал-Європа-2"

Польща не братиме участь у газових проектах РФ, які шкодять Україні, запевняють у канцелярії Коморовського

Ямальський варіант «Газпрому»: труб багато, сенсу - мало