Зазначається, що світло відключають через наслідки російських ракетно-дронових ударів.
У п’ятницю, 13 лютого, в усіх регіонах України протягом доби діятимуть графіки погодинних відключень електроенергії. Для промислових споживачів застосовуватимуться графіки обмеження потужності. Як повідомляє "Укренерго", причина запровадження обмежень - наслідки російських ракетно-дронових атак на енергооб'єкти України.
Диспетчери енергосистеми додали, що ситуація в енергосистемі може змінитися.
"Час і обсяг застосування відключень за вашою адресою – дізнайтеся на офіційних сторінках обленерго у вашому регіоні", – йдеться в повідомленні "Укренерго".
Енергетики також закликали споживати електроенергію ощадливо, коли вона з’являється за графіком.
Компанія ДТЕК оприлюднила графіки відключень світла для Одещини на 13 лютого. Згідно з ним, у п’ятницю більшості черг споживачів, які отримують електроенергію за графіком, тричі відключатимуть світло. Загалом на більшість з них чекає понад півдоби у темряві.
При цьому у ДТЕК нагадали, що графіки відключень діють лише там, де дозволяє стан мережі.
В Одесі, частково Одеському район і деяких районних центрах Одещини тривають екстрені відключення.
Жорсткі графіки відключень чекають і на Київщину. У п’ятницю більшості черг в області так само тричі вимикатимуть світло. Загалом мешканці Київщини, залежно від черги, сидітимуть без світла від 11 до 16,5 години.
Останній робочий день тижня не порадує великою кількістю годин зі світлом і мешканців Дніпропетровщини. Згідно з графіком, мешканцям Дніпра та області відключатимуть світло тричі на день. На них чекають понад 12 годин темряви. Одна з черг споживачів сидітиме без світла 19 годин.
На Львівщині після кількох днів жорстких графіків годин зі світлом побільшає. Як зазначили у "Львівобленерго", 13 лютого чотири підчерги на Львівщині будуть зі світлом протягом усієї доби. Решті вимикатимуть світло один раз на 3-4 години.
У столиці продовжують діяти індивідуальні графіки відключень світла для кожного будинку. Через складну ситуацію в енергетиці поки що стандартні графіки застосувати неможливо.
В ніч проти 12 лютого Росія масовано атакувала низку українських міст дронами та ракетами. Зокрема росіяни атакували Київ балістичними ракетами, внаслідок чого в одному з районів зафіксовано влучання в приватний будинок.
Через наслідки ворожої атаки у трьох областях України та в одному з районів Києва тимчасово запроваджувалися аварійні відключення електроенергії.
Керівник Центру дослідження енергетики Олександр Харченко зазначає, що вже навесні українці можуть бути зі світлом 24/7. Водночас, за його словами, відключення світла стануть історією в разі припинення обстрілів РФ за 3-5 років.