Рада розблокувала закон про ліквідацію корупційної схеми оцінки майна

Відхилення проекту постанови дає можливість голові ВР підписати закон і передати його на підпис президенту.

Верховна Рада розблокувала підписання закону про ліквідацію корупційної схеми при оцінці майна.

Як передає кореспондент УНІАН, народні депутати не підтримали постанову "Про скасування рішення Верховної Ради від 5 грудня 2019 року про прийняття у другому читанні та в цілому як закону проект закону "Про внесення змін до податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об’єктів нерухомості та прозорості реалізації майна".

Читайте такожКабмін посилив контроль за знищенням конфіскату

За дане рішення проголосували лише 7 народних депутатів. При цьому всі вони - члени фракції "Слуга народу", що викликало сміх у сесійній залі.

Відхилення проекту постанови дає можливість голові ВР підписати закон і передати його на підпис президенту.

Як повідомляв УНІАН, 12 листопада Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №2047-д про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми в сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об'єктів нерухомості.

У жовтні деякі депутати відмовилися підтримати на засіданні профільного комітету законопроект №2047-д про скасування корупційних схем.

Колишній віце-прем'єр-міністр Павло Розенко в Facebook написав, що нібито в Офісі президента підозрюють 11 народних депутатів від "Слуги народу" в отриманні 30 тисяч доларів (кожному) за голосування на засіданні профільного комітету Верховної Ради проти одного з антикорупційних законопроектів. При цьому, за даними екс-чиновника, ОПУ зажадав від депутатів пройти опитування на детекторі брехні.

Цю інформацію підтвердив народний депутат від "Слуги народу" Олександр Дубинський, який також написав у Facebook, що Офіс президента "справді наполіг на тому, щоб всі депутати партії в комітеті Ради пройшли детектор брехні".

Депутати від "Слуги народу" Дубинський і Давид Арахамія пройшли перевірку на детекторі брехні, де відповідали на запитання щодо своєї непричетності до домовленості, очікування і отримання неправомірної грошової винагороди за голосування проти законопроекту.

5 грудня Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до Податкового кодексу щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об'єктів нерухомості і прозорості реалізації майна (№ 2047-д).

Згідно з пояснювальною запискою, законом з 1 січня 2020 року запроваджується значно спрощена модель оцінки об'єктів нерухомості, що дасть змогу проводити автоматичну оцінку в максимально короткі терміни і прискорить процедуру укладання угод з нерухомістю. Так, завдяки цій системі будь-яка особа зможе отримати довідку про автоматичну оцінку об'єкта нерухомого майна і на її підставі укласти угоду щодо об'єкта нерухомості. У разі незгоди з вартістю об'єкта, визначеної модулем автоматично, громадянин має право звернутися до оцінювача і провести оцінку в загальному порядку з реєстрацією звіту в Єдиній базі, як це є на сьогодні.

Крім того, нотаріуси отримають право безкоштовного доступу до Єдиної бази для перевірки довідок і звітів про оцінку об'єктів нерухомості, які зберігатимуться в електронній формі.

"Державний бюджет України отримає додаткові надходження шляхом спрямування плати за формування довідок у розмірі 2,5% від прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на 1 січня календарного року, за одну операцію, а за реєстрацію звітів про оцінку та інформацію щодо них в Єдину базу звітів про оцінку - 10% (близько 300 грн замість вимагання за це 1800 грн на користь приватних електронних майданчиків, як це відбувається зараз)", - наголошується в пояснювальній записці.