Ілюстрація REUTERS

Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об'єктів нерухомості і прозорості реалізації майна, відомої як "майданчики Яценка".

Читайте такожКабмін скасував безвідсоткові кредити на житло для держслужбовців

Як передає кореспондент УНІАН, за ухвалення відповідного законопроекту №2047-д у другому читанні і в цілому проголосували 338 народних депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, цим законом з 1 січня 2020 року запроваджується значно спрощена модель оцінки об'єктів нерухомості, що дасть змогу проводити автоматичну оцінку в максимально короткі терміни і прискорить процедуру укладання угод з нерухомістю. Так, завдяки цій системі будь-яка особа зможе отримати довідку про автоматичну оцінку об'єкта нерухомого майна і на її підставі укласти угоду щодо об'єкта нерухомості. У разі незгоди з вартістю об'єкта, визначеної модулем автоматично, громадянин має право звернутися до оцінювача і провести оцінку в загальному порядку з реєстрацією звіту в Єдиній базі, як це є на сьогодні.

Крім того, завдяки цьому закону нотаріуси отримають право безкоштовного доступу до Єдиної бази для перевірки довідок і звітів про оцінку об'єктів нерухомості, які зберігатимуться в електронній формі.

"Державний бюджет України отримає додаткові надходження шляхом спрямування плати за формування довідок у розмірі 2,5% від прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на 1 січня календарного року, за одну операцію, а за реєстрацію звітів про оцінку та інформацію щодо них в Єдину базу звітів про оцінку - 10% (близько 300 грн замість вимагання за це 1800 грн на користь приватних електронних майданчиків, як це відбувається зараз)", - наголошується в пояснювальній записці.

В ході обговорення цього законопроекту депутати врахували поправку, згідно з якою формування електронних довідок про ринкову вартість об'єкта нерухомості здійснюватиметься безкоштовно.

Як повідомляв УНІАН, 12 листопада Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №2047-д про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми в сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об'єктів нерухомості.

У жовтні деякі депутати відмовилися підтримати на засіданні профільного комітету законопроект №2047-д про скасування корупційних схем.

Колишній віце-прем'єр-міністр Павло Розенко в Facebook написав, що нібито в Офісі президента підозрюють 11 народних депутатів від «Слуги народу» в отриманні 30 тисяч доларів (кожному) за голосування на засіданні профільного комітету Верховної Ради проти одного з антикорупційних законопроектів. При цьому, за даними екс-чиновника, Офіс зажадав від депутатів пройти опитування на детекторі брехні.

Цю інформацію підтвердив народний депутат від «Слуги народу» Олександр Дубинський, який також написав у Facebook, що Офіс президента «справді наполіг на тому, щоб всі депутати партії в комітеті Ради пройшли детектор брехні».

Депутати "Слуги народу" Олександр Дубинський і Давид Арахамія пройшли перевірку на детекторі брехні, де відповідали на запитання щодо своєї непричетності до домовленості, очікування і отримання неправомірної грошової винагороди за голосування проти проекту 2047.