Доходи очікуються на рівні 2 трлн грн, а витрати - на рівні 3,6 трлн грн.
Кабінет міністрів України затвердив проєкт державного бюджету на 2025 рік. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, який зауважив, що "попри всі виклики та невизначеність, уже 3-й бюджет під час повномасштабної війни подаємо вчасно".
"Доходи очікуються на рівні 2 трлн грн. Видатки бюджету плануються на рівні 3,6 трлн грн", - зазначив він.
Очільник уряду додав, що пріоритет цього бюджету дуже чіткий - це оборона та безпека нашої країни.
"Всі внутрішні ресурси знову будемо направляти на ці цілі", - підкреслив Шмигаль.
Так, повідомив він, видатки на оборону зростуть щонайменше до 2,22 трлн грн: "Буде більше грошей на українську зброю, техніку, дрони".
Другий пріоритет, за словами прем'єра, - фінансування захищених статей бюджету.
"Понад 400 млрд грн виділяємо на соціальний захист. Пенсії будуть проіндексовані, а субсидії будуть виплачуватися всім, хто цього потребує. 211 млрд грн буде направлено на охорону здоровʼя та майже 170 млрд грн - на освіту", - розповів Шмигаль.
Третій пріоритет - підтримка регіонів та бізнесу, додав очільник уряду:
"Продовжимо допомагати місцевим бюджетам за рахунок дотацій та субвенцій. Передбачені кошти на програми пільгового кредитування та гранти для підприємців. Також буде продовжена програма гуманітарного розмінування та програма єОселя".
Також Шмигаль повідомив, що новацією цього бюджету стане реалізація нової моделі управління публічними інвестиційними проєктами, що "зробить капітальні видатки більш прозорими та ефективними": "Зокрема, пріоритетом буде відновлення, енергетичні проекти та реалізація нової ветеранської політики".
Він підсумував, що головний фінансовий документ країни на 2025-й рік "направлений на те, аби Україна вистояла та перемогла".
Як повідомляв УНІАН, раніше Шмигаль заявив, що наступного року в Україні запланували нову індексацію пенсій: "Всі індексації були проведені в березні 2023-го, в березні 2024-го і будуть проведені в березні 2025 року стосовно пенсій".
Шмигаль додав, що інфляція станом на сьогодні залишається помірною, а економіка поступово відновлюється після падіння, пов’язаного з повномасштабним вторгненням російських окупантів. За словами прем’єра, у другому кварталі цього року зростання ВВП склало 3,7%.