Покупець має відкрити спеціальну картку та зареєструвати її в "Дії".
До кінця 2024 року до державної програми "Національний кешбек" може долучитися дві третини комерційних банків, щонайменше 50% виробників товарів широкого вжитку, до двох третин великих ритейлерів (мереж супермаркетів, великих спеціалізованих магазинів тощо), а також принаймні третина користувачів банківських карток. Таку думку висловила заступниця голови правління "Глобус Банку" Анна Довгальська.
Вона нагадала, що 2 вересня запрацює анонсована президентом програма "Національного кешбеку", відповідно до якої громадяни отримуватимуть компенсацію 10% вартості куплених ними українських товарів.
За словами експертки, завданнями програми є стимулювання розвитку вітчизняних виробників широкого спектра товарів, заохочення громадян купувати саме українські товари з вигідними цінами, а також розвиток безготівкових розрахунків, адже кешбек буде нараховуватися на покупки, здійснені банківською карткою.
"Дана програма може, з одного боку, стимулювати вітчизняних виробників до популяризації власних товарів, фактично рекламуючи їх в державній платформі "Дія" (купувати українське стане модним), а з іншого – збільшити зацікавлення громадян в придбанні товарів саме вітчизняного виробника (купувати українське стане вигідним)", – зазначила Довгальська.
Довгальська також розповіла, що для потенційних покупців, які вже зараз зацікавлені в поверненні коштів за здійснені покупки, необхідно обрати банк-учасник програми та відкрити в ньому спеціальну картку.
Як повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, Кабінет міністрів України підтримав запуск Національного кешбеку, за яким українці зможуть отримувати до 3 тисяч гривень компенсації щомісяця за купівлю товарів українського виробництва.
Приєднатися до програми, яка повноцінно запрацює у вересні можна буде через державний застосунок "Дія". Там можна буде перевірити суму нарахованого й виплаченого кешбеку, а потім витратити його на певні послуги.
Народний депутат Ярослав Железняк розкритикував ідею запуску даної програми, заявивши, що запровадження урядом "національного кешбеку" тобто виплати компенсацій за придбання українських товарів, не має ніякого відношення до пожвавлення економіки і її не підтримують підприємці.