Інвестиційний план, запропонований Єврокомісією, передбачає також залучення до 17 млрд євро державних і приватних інвестицій.
У Європейському Союзі представили план співпраці з країнами у рамках програми "Східного партнерства", в тому числі з Україною, на суму 2,3 мільярда євро.
Про це йдеться у прес-релізі Європейської комісії.
Єврокомісія та її віце-президент Жозеп Боррель виступили з пропозицією щодо того, як у наступні роки посприяти реалізації пріоритетів у співпраці з країнами "Східного партнерства".
Програма співпраці ґрунтується на п'яти довгострокових цілях, основою яких визначено довгострокову економічну рівновагу . Ця пропозиція буде підкріплена економічним та інвестиційним планом на суму 2,3 мільярда євро у вигляді грантів, гарантій та змішаних інструментів фінансування, із потенціалом залучення до 17 млрд євро державних і приватних інвестицій.
Читайте такожУ Мінфіні розповіли, що відбувається з поповненням держбюджету
Зазначається, що ця пропозиція буде обговорена з країнами-партнерами зі "Східного партнерства" і країнами-членами Євросоюзу, громадянським суспільством і іншими ключовими зацікавленими сторонами, запрошеними на проведення шостого саміту "Східного партнерства" у грудні 2021 року.
«Східне партнерство» є політичною ініціативою, започаткованою на Празькому саміті у травні 2009 року та спрямованою на зближення з ЄС Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови та України. Співпраця ЄС зі східними партнерами орієнтована на стимулювання політичних і соціально-економічних реформ.
Читайте такожРада ухвалила в першому читанні спірний "ресурсний" законопроект
24 червня у Брюсселі глави МЗС України, Грузії та Молдови представили мету Асоційованого тріо. Вони вважають за необхідне вивести співпрацю в рамках ініціативи «Східне партнерство» на новий рівень.
Раніше вже стало відомо, що МЗС у рамках "Східного партнерства" пропонує відкрити перспективу членства в ЄС.