Курс євровалюти залежатиме від котирувань долара в парі з євро на світових ринках.
Протягом найближчого тижня на валютному ринку може спостерігатися типовий жовтневий приріст активності імпортерів. У цей період попит іноді перевищує пропозицію на 10–15%, але це природня сезонна тенденція.
Про це розповів у коментарі УНІАН директор департаменту фінансових ринків та інвестиційної діяльності "Глобус Банку" Тарас Лєсовий.
"Проте варто наголосити, що завдяки режиму "керованої гнучкості" НБУ оперативно реагує на такі коливання, поглинаючи надлишковий попит через валютні інтервенції. Прогнозований тижневий обсяг таких операцій не перевищить 800 млн доларів, чого цілком вистачить для утримання стабільності курсу", - сказав він.
За його словами, система валютних змін залишатиметься стабільною: різниця між міжбанком і готівковим сегментом буде мінімальною, а щоденні коливання незначними. Проте Лєсовий звернув увагу, що обмінні пункти, які прагнуть перестрахуватися в періоди сезонного попиту, можуть встановлювати спреди (різницю між курсами купівлі і продажу) суттєво ширші, наприклад, за міжбанківські.
Банкір наголосив, що окремої уваги заслуговує поведінка євро.
"Курс євровалюти залежатиме від котирувань долара в парі з євро на світових ринках. Американський шатдаун, геополітичні процеси (Близький Схід, війна в Україні), поведінка інвесторів дещо розширили співвідношення долара до євро, проте воно лишається в межах 1,15–1,18. Це означає, що курс євро в Україні не вийде за межу звичних коливань", - зазначив Лєсовий.
Основні показники валютного ринку з 20 по 26 жовтня, за його прогнозом, будуть наступними:
"Таким чином, наступного тижня стрімкі зміни ситуації на валютному ринку малоймовірні. Режим "керованої гнучкості" підтверджує стійкість ринку. Водночас воєнні ризики та наслідки обстрілів залишаються суттєвими і непередбачуваними", - резюмував Лєсовий.
Курс долара до гривні у "ПриватБанку" 16 жовтня подешевшав на 10 копійок і складає 41,85 гривні за долар. Курс євро в банку сьогодні знизився на 5 копійок і складає 48,90 гривні за євро.
При цьому долар на світовому ринку пішов донизу. Тиск на американську валюту чинить те, що торгова війна між Китаєм і США підірвала настрої інвесторів, а також зростаюча впевненість, що Федеральна резервна система США знизить цього року облікову ставку.