Прибуток постачальників Міноборони як "збитки держави": Рада поставила на місце Держаудитслужбу

Відтак питання прибутку для всіх постачальників Міноборони можна остаточно врегулювали на законодавчому рівні.

Верховна Рада України ухвалила постанову, яка фактично скасовує висновки Державної аудиторської служби, згідно з якими весь прибуток всіх постачальників Міноборони розцінювався як "збитки держави".

За документ проголосували 306 народних депутатів. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив нардеп Ярослав Железняк. 

"Кабінету Міністрів України гарантувати виконавцям державних контрактів (договорів) з оборонних закупівель компенсацію всіх економічно обґрунтованих витрат, пов’язаних із їх виконанням, а також суми прибутку (постачальницької винагороди) у складі вартості (ціни)товарів, робіт і послуг оборонного призначення, відповідно до умов державних контрактів (договорів)", – сказано у постанові.

Постанова №10071, ухвалена ВР, зобов'язала Кабмін гарантувати виконавцям державних контрактів з оборонних закупівель компенсацію всіх економічно обґрунтованих витрат, а також суми прибутку. Відтак питання прибутку для всіх постачальників Міноборони можна остаточно врегулювали на законодавчому рівні. 

Ініціаторкою внесення цієї постанови була волонтерка і членкин Громадської антикорупційної ради при Міноборони Дана Ярова.

"На Комітеті ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки було прийнято рішення направлене на КМУ з вимогою терміново вирішити питання. Не вирішили. Я була змушена звернутись до Давида Арахамії. І дякую йому, що з моменту мого дзвінка до моменту голосування не минуло й 2 діб. Проєкт моєї постанови був зразу зареєстрований с секретаріаті ВРУ в день мого дзвінка. На наступний день дуже оперативно відреагував комітет з нацбезпеки. Особлива подяка всім 16 членам комітету, які одноголосно проголосували за подання законопроєкту в Верховну Раду. Менше, ніж за 2 доби ми нарешті маємо результат", – написала вона у фейсбук. 

Проблема з прибутками постачальників Міноборони

Державне бюро розслідувань (ДБР) готує справу проти компанії "Українська бронетехніка" - одного з найбільших постачальників зброї для Сил Оборони України, - що, за словами генерального директора компанії, може зупинити виробництво і, як наслідок, привести до збільшення втрат на фронті. "Українську бронетехніку" хочуть звинуватити у нанесенні збитків державі через отримання прибутку, хоча мати його у контрактах з Міноборони законом не заборонено.

Вас також можуть зацікавити новини: