На період карантину: Рада заборонила аукціони з великої приватизації

Парламентський контроль за приватизацією покладено на Комітет ВР з питань економічного розвитку.

Верховна Рада встановила заборону на проведення аукціонів з продажу об'єктів великої приватизації на період карантину.

Читайте такожПриватизацію-2020 профінансують з спецфонду боротьби з коронавірусом-Кабмін

Як передає кореспондент УНІАН, за закон "Про внесення змін до Закону України "Про приватизацію державного та комунального майна" (про парламентський контроль за приватизацією державного майна)" (№ 3552) проголосували 279 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Як заявив на засіданні парламенту народний депутат Олексій Мовчан (фракція "Слуга народу"), законом передбачено "встановити заборону на проведення аукціонів з продажу об'єктів великої приватизації на період карантину замість зупинки всього процесу приватизації об'єктів великої приватизації, як це передбачено чинною редакцією закону".

Про що йдеться в прийнятому законі

Законом викладено в новій редакції пункти 7-2 розділу V "Прикінцеві та перехідні положення" Закону "Про приватизацію державного та комунального майна", згідно з якими тимчасово, на період встановлення Кабінетом Міністрів карантину та обмежувальних заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID -19), аукціони з продажу об'єктів великої приватизації не проводяться.

Голова Комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха (фракція "Слуга народу") нагадав, що в парламенті попереднього скликання була спеціальна комісія з питань приватизації державного майна, яка здійснювала парламентський контроль і нагляд за процесом приватизації.

"На жаль, ця комісія була ліквідована й де-факто ці функції покладені на наш комітет", - заявив Наталуха.

За його словами, прийнятий закон юридично закріпить право комітету здійснювати всі ті функції, які здійснювала комісія, зокрема проводити контроль надходження коштів від приватизації, контролювати виконання умов договору купівлі-продажу, готувати і попередньо розглядати питання звільнення і призначення Голови Фонду державного майна, викликати його до сесійної зали зі звітом.

Що цьому передувало

  • Через пандемію коронавірусу Україна призупинила процес підготовки об'єктів великої приватизації до продажу.
  • 11 червня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив про некоректність розмов про продаж об'єктів великої приватизації в нинішніх умовах, тому що держава не отримає багато коштів від таких дій.