Суд скасував дозвіл на будівництво скандального житлового комплексу на Осокорках

Суд своїм рішенням задовольнив позов ГО "Екопарк Осокорки" і скасував дозвіл на будівництво скандально відомого комплексу "Патріотика на озерах".

Апеляційний суд задовольнив позов ГО "Екопарк Осокорки" і скасував дозвіл на будівництво скандально відомого комплексу "Патріотика на озерах" у Києві.

Про це на своїй сторінці e Facebook написав народний депутат Дмитро Білоцерковець.

Він нагадав, що Київрада в січні ухвалила у другому читанні проект рішення про розірвання договору оренди зі скандальним забудовником "Патріотики на озерах" - компанією "Контактбудсервіс". Юридична причина розриву договору - борги забудовника перед містом за оренду землі в розмірі 65 млн грн.

До ухвалення депутатами Київради цього рішення, як зазначив Білоцерковець, підштовхнули неадекватні дії забудовника, який обіцяв скоригувати проект будівництва у відповідності до думки громади і представити його на містобудівній раді. Але він не зробив цього і відновив активну фазу будівництва.

Читайте такожУ Києві на Андріївському знесли паркан навколо скандального будівництва, але воно продовжилося (фото, відео)

Як повідомляв УНІАН, своїм рішенням Київрада підтримала розірвання договорів оренди із забудовником 5 земельних ділянок загальною площею 176 га на Осокорках на ж/м "Осокорки-Центральні", а також зобов’язала "Контактбудсервіс" звільнити земельні ділянки, що були об’єктами оренди, привівши їх у стан, придатний для подальшого використання.

ТОВ "Контактбудсервіс" планував звести на Осокорках понад 40 багатоповерхівок. Протягом останніх років там вже неодноразово відбувалися акції громади проти забудови території, які переходили у силові протистояння. У червні 2018 року активісти закликали вище керівництво України зупинити незаконну забудову.

Адвокат громадської організації "Екопарк Осокорки" Олексій Петренко наголосив, що незаконність цієї забудови підтверджена тим фактом, що землі ще в 1979 році отримали статус "зона ландшафту, який знаходиться під охороною" й підпадають під дію нормативних і законодавчих актів про національну спадщину.

До того ж, за словами адвоката, статус цих земель підтверджено голосуванням Київради в 2002 і 2007 роках, а, відповідно до Генплану Києва до 2020 року, ці землі також належать до рекреаційних і паркових зон.

Крім того, він звернув увагу на те, що під час укладання договору оренди землі не було враховано, що з 176 га відведеної ділянки більша частина є водоймою.