Кабмін скоротить майже 19 тисяч держслужбовців

Міністр Кабміну зазначив, що для мінімізації негативних наслідків для тих, хто потрапляє під скорочення, буде вжито низку заходів.

Кабінет міністрів України прийняв рішення про скорочення штату районних державних адміністрацій на 18,5 тисячі позицій.

Читайте такожКабмін скоротив кількість митниць до 16 з 26 – Нефьодов

Про це на своїй сторінці в соцмережі Facebook повідомив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.

"Рішення про скорочення було непростим, але необхідним. Ми маємо істотно підвищити ефективність роботи державних органів. Ми скорочуємо штат районних державних адміністрацій (РДА) на 18 449 позицій", - написав він.

Дубілет зазначив, що протягом останнього місяця була виконана велика робота з аналізу всіх функцій РДА.

"Загалом в РДА ми нарахували їх 111 за 11 напрямами. Кожний з цих напрямків ми розклали на атоми. До обговорення ми залучили всі профільні міністерства, а також співробітників ОДА та РДА", - зазначив він.

Міністр Кабміну також додав, що скорочення штату пов'язано з тим, що частина функцій РДА дублюються з функціями об'єднаних територіальних громад (ОТГ).

"Ви знаєте, що зараз проходить процес децентралізації (який затягнувся). У тих регіонах, де ОТГ сформувалися хоча б частково, відбувається дублювання", - додав він.

Крім того, частина функцій виявилися застарілими і неефективними, з-за чого планується їх ліквідувати.

Дубілет також повідомив, що частина функцій РДА можна перенести на вищий рівень (ОДА, територіальні органи центральних органів влади чи навіть Київ), а частину функцій буде об'єднана.

Міністр зазначив, що для мінімізації негативних наслідків для тих, хто потрапляє під скорочення, буде вжито низку заходів.

"Зокрема, такі співробітники отримають попередження за 2 місяці, а також їм будуть виплачені всі компенсаційні витрати, у тому числі за невикористані щорічні відпустки", - зазначив він.

Також разом зі Службою зайнятості уряд працює над тим, щоб знайти кожному держслужбовцю нову роботу до моменту звільнення.

"Кожного буде супроводжувати кар'єрний радник, який складе індивідуальний план працевлаштування. Пошук роботи, проведення професійного навчання, а також підготовка особи до початку власного бізнесу будуть проводитися із залученням широкого кола організацій - бізнесу, ОТГ, профільних асоціацій. Для цього всі співробітники будуть запрошені пройти профілювання", - додав міністр.

Крім того, разом з Міністерством цифрової трансформації та Міністерством економіки уряд вже в січні 2020 року має намір запустити курс з ІТ-грамотності, що дозволить держслужбовцям безкоштовно навчатися цифровим навичкам і стати конкурентоспроможнішими на ринку праці.

"Повторюся, це хворобливе, але необхідне рішення. Я вважаю, що уряд мав виконувати ці скорочення більш плавно останні 2 роки (з ходом децентралізації). Однак, на жаль, цього не робилося", - запевнив Дубілет.

Як повідомляв УНІАН, у Конституції України пропонується закріпити новий адміністративно-територіальний устрій, ліквідувати райони і місцеві адміністрації, створити префектури, які будуть очолювати префекти.

Раніше Кабінет міністрів України планував прийняти рішення про скорочення чисельності працівників районних державних адміністрацій на 50% з січня 2020 року.