Мін'юст може посилити правила для боротьби з рейдерством

Міністерство юстиції може зобов'язати реєстраторів проходити на двофакторну аутентифікацію.

Міністерство юстиції України незабаром може зобов'язати реєстраторів проходити двофакторну аутентифікацію.

Читайте такожЗеленський скасував штрафи за порушення касової дисципліни та мінімальну оплату нотаріусам

Про це на сторінці у соцмережі Facebook повідомив міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет.

"Ми зробили ще один крок, який допоможе знизити рейдерство в Україні. Тепер для проведення будь-якої дії реєстратору потрібно буде скористатися не тільки своїм електронним підписом, але й ввести код зі свого смартфона. Поки другий фактор є опцією. Але я сподіваюся, що незабаром Мін'юст зробить її обов'язковою для всіх без винятку", - повідомив він.

Дубілет зазначив, що зламати комп'ютер та смартфон одночасно фактично неможливо.

"Якщо жодного злому не було, і реєстратор сам зробив незаконне дію, він міг сказати, що його комп'ютер зламали. Заразивши комп'ютер реєстратора, зловмисник від його імені переписує майно жертви", - написав він.

Міністр Кабміну також повідомив, що дана ситуація нагадала йому інтернет-банки 10-річної давності, коли люди ставали жертвами вірусів і втрачали гроші, а банки постійно просили їх оновлювати антивірусні програми.

"Але потім відсоток шахрайства різко впав. Завдяки другому фактору авторизації, або, простіше, SMS-паролів. Приблизно з такими аргументами ми переконали колег згорнути дорогу програму захисту і замість цього зробити другий фактор авторизації. Хіба що замість витрат грошей на SMS-паролі я запропонував Google Authentificator. На щастя, він безкоштовний", - зазначив він.

Як повідомляв УНІАН, 12 вересня Верховна Рада України прийняла в першому читанні проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності. Рада планує підвищити штрафи за порушення законодавства про держреєстрацію юросіб, фізосіб-підприємців та громадських формувань.

Серед іншого, визначається, що програмне забезпечення Державного реєстру прав повинна забезпечувати роздільне зберігання метаданих про відомості, внесених до Держреєстру прав, з метою підтвердження їх походження, цілісності та достовірності.

Дані можуть зберігатися, зокрема, у технічного адміністратора; в Міністерстві юстиції. Доступ державного реєстратора до Державного реєстру прав здійснюється шляхом багатофакторної аутентифікації, визначеної Кабінетом міністрів у Порядку ведення Держреєстру прав.

Довідка УНІАН. Двофакторна аутентифікація - це додатковий рівень захисту облікового запису. Крім введення пароля, потрібно також ввести одноразовий код, який приходить на пошту або телефон, або відбиток пальця. Цією дією користувач підтверджує свою особистість.