Держзакупівлі масок: у кого купували й за скільки

З 1 по 15 квітня українські підприємства закупили 5,7 мільйона масок на майже 80 мільйонів гривень.

За першу половину квітня компанії закупили через Prozorro 5,7 мільйона масок на майже 80 мільйонів гривень, що більше, ніж за три попередні місяці разом.

Читайте такожХроніки коронавірусу: з України намагалися вивезти понад 130 тисяч масок

Про це повідомила прес-служба Prozorro в Facebook.

"За першу половину квітня через Prozorro закупили більше масок ніж за попередні три місяці. З 1 по 15 квітня замовники придбали 5,7 мільйона медичних масок на 79 мільйонів гривень. Загалом з початку року через систему закупили 8,4 мільйона медичних масок на більш ніж 106 мільйонів гривень", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що за першу половину квітня в системі відбулося 414 тендерів на закупівлю медичних масок, тоді як у березні їх було 284, у лютому - 76, а у січні - 30.

Середня ціна медичних масок коливалася від 12 до 16,3 гривні. При цьому за найнижчою ціною (по 3 гривні) у квітні декільком замовникам маски продавало ТОВ "Фірма "Технокомплекс". Найдорожче (по 27 гривень) маски коштували Дніпровському міському управлінню справами від постачальника ТОВ "Электровектор".

"5 найбільших закупівель квітня - це 45% всіх масок, закуплених за цей період - майже 2,5 мільйона штук на більш ніж 37 мільйонів гривень", - зазначає прес-служба.

Зокрема, Харківська міська багатопрофільна лікарня №17 придбала 1 мільйон масок на 12,5 мільйона гривень у ТОВ "МК Медгруп".

Донецька залізниця купила 703 тисячі медичних масок за 10,2 мільйона гривень у ПП Волошин М. А.

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Криворізької міської ради закупило 378 тисяч масок за 7,25 мільйона гривень у КП "Фармація", яке підпорядковується міській раді Кривого Рогу.

Южно-Українська АЕС закупила 200 тисяч медичних масок на 4,1 мільйона гривень у ТОВ "Пілтекс".

Центральна поліклініка Міністерства внутрішніх справ України придбала 200 тисяч медичних масок на 3,2 мільйона гривень у ТОВ "Беллавіста ТОРГ".

"Водночас у нас поповнення в списку компаній, які раптово кардинально змінили сферу своєї діяльності. Покровський гірничо-збагачувальний комбінат перепрофілювався під час епідемії на постачання масок. До карантину він був одним з найбільших у світі виробників марганцевого концентрату", - зазначає прес-служба Prozorro.

Як повідомляв УНІАН, за даними Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Україна витратила майже 1,5 мільярда гривень на закупівлю засобів і послуг для боротьби з коронавірусом в країні. Найбільше на закупівлі для боротьби з COVID-19 витратили в Київській області - 427 мільйонів гривень.

29 березня Кабінет міністрів полегшив процес закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для подолання коронавірусної хвороби COVID-19. Тепер такі тендери можна проводити протягом 1 дня.