Вже 8 місяців поспіль на ринку праці фіксується понад 100 тисяч вакансій.
У жовтні на ринку праці України зафіксовано практично найвищу кількість вакансій і відгуків від шукачів за рік: пропонують понад 117 000 вакансій та збільшення зарплати на 5%.
Про це йдеться у переданому УНІАН дослідженні від сайту пошуку роботи Work.ua.
Уже 8 місяців поспіль роботодавці на Work.ua пропонують шукачам понад 100 тисяч вакансій. При цьому в жовтні всі ключові показники - кількість шукачів на Work.ua, кількість відгуків, конкуренція - були практично на найвищому за 2024 рік рівні.
"У дослідженні вересня Work.ua фіксував абсолютний рекорд за кількістю вакансій за час повномасштабного вторгнення. У жовтні роботодавці втримали планку та розмістили 117 553 пропозиції роботи. Це лише на 130 вакансій менше, ніж у вересні. Зараз ринок праці переживає пік ділової активності, що відповідає сезонним тенденціям", - зазначили аналітики.
Гілка першості на ринку праці знову належить категорії "Робочі спеціальності, виробництво", яка пропонує шукачам 20 992 вакансії (+1% до вересня). Натомість "Сфера обслуговування" змістилася на другу сходинку (20 343 вакансій, -4% до вересня).
Десятка найзатребуваніших професій лишається стабільною: вантажник, водій, касир, комірник, кухар, менеджер з продажу, бармен / бариста, продавець-консультант, різноробочий, бухгалтер.
Найбільше робочих місць створюють компанії з таких сфер, як:
Найменше пропозицій роботи на ринку праці створюють компанії з таких сфер:
Також зазначається, що побільшало пропозицій роботи для людей з інвалідністю та пенсіонерів (+2%). А от вакансій для студентів стало менше на 1%.
"Ще один спосіб подолання дефіциту кадрів роботодавцями - незначне збільшення вакансій, які передбачають роботу онлайн (+1%), а також вакансій із бронюванням (+3%)", - йдеться у дослідженні.
Як і раніше, найбільша конкуренція спостерігається за віддалені вакансії. Роботодавці, що надають гнучкі умови праці, менше відчувають на собі дефіцит кадрів. Натомість знайти працівника офлайн складніше, а особливо в Херсонській, Закарпатській, Чернівецькій, Черкаській і Чернігівській областях.
Натомість напрочуд низька конкуренція за робітничі спеціальності: покрівельник, укладальник плитки, арматурник, майстер шиномонтажу, порізчик.
У жовтні розмір середньої зарплати, яку пропонує ринок праці шукачам, збільшився на 5% – до 22 500 грн. Цю тенденцію спостерігаємо в усіх областях-лідерах:
Значний вплив на збільшення зарплатної медіани мала категорія "Охорона, безпека": у цій категорії зростання склало 33% (з 45 000 грн до 60 000 грн). Також збільшилися доходи в таких категоріях:
В Україні зараз проживають близько 8 мільйонів осіб, які є економічно неактивними (люди, які з тих чи інших причин не мають роботу), розповіла заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна.
Вона зазначила, що за даними Міжнародної організації праці Україні необхідно залучити 8,6 мільйона додаткових працівників, а згідно з дослідженням Мінекономіки потрібні 4,5 мільйона осіб.