АМКУ викликав керівництво мереж АЗС через недостатнє зниження цін на бензин

Аналіз вказує на невідповідність рівня роздрібних цін на дизпальне та високооктанові бензини об'єктивним факторам, що впливають на їх формування.

Антимонопольний комітет України (АМКУ) викликав керівників найбільших мереж автозаправних станцій для пояснення причин недостатнього зниження цін на бензин і дизпальне слідом за зниженням цін на нафту й нафтопродукти, йдеться в повідомленні прес-служби АМКУ.

Читайте такожВ Україні дешевшають бензин та дизпальне на тлі падіння світових цін на нафту

Зазначається, що ще в грудні 2019 року Комітет видав учасникам ринку рекомендації переглянути ціни на бензин і дизпальне. Підставою для рекомендацій було те, що роздрібні ціни на бензин не відображали зниження цін на гуртові поставки та зміцнення гривні. Тобто, ціни на заправках були вищими, ніж повинні бути в умовах чесної конкуренції.

"Аналіз отриманої в рамках поглибленого дослідження (за результатами наданих у грудні рекомендацій) інформації вказує на невідповідність рівня роздрібних цін на дизельне пальне і високооктанові бензини об'єктивним факторам, що впливають на їх формування. При цьому, в січні-березні 2020 року спостерігається зниження як котирувань на нафту й нафтопродукти на європейських ринках, так і цін великого гурту в Україні", - сказано в повідомленні.

Рекомендації АМКУ направив основним учасникам ринку: WOG, ОККО, UKRNAFTA, AMIC Energy, SHELL, SOCAR, UPG і GLUSCO.

За інформацією прес-служби, для отримання пояснень керівників вищезазначених учасників ринку роздрібної торгівлі нафтопродуктами викликали до Антимонопольного комітету.

Про перебіг подій в АМКУ пообіцяли поінформувати наступного тижня.

Як повідомляв УНІАН, 5 грудня 2019 року Антимонопольний комітет України надав обов'язкові для розгляду найбільшими операторами АЗС рекомендації про необхідність зниження роздрібних цін на бензин, враховуючи низку факторів.