Названі захворювання, від яких найчастіше помирають українці

Старість серед причин смерті посідає аж 10 місце.

За статистичними даними, у 2018 році більшість українців померли через хвороби системи кровообігу та онкозахворювання.

Читайте такожНазвано симптоми, які вказують на проблеми зі щитовидкою

Як передає кореспондент УНІАН, відповідні дані на прес-конференції представив виконавчий директор Українського центру суспільних даних Андрій Горбаль.

За його словами, відповідні висновки були зроблені за даними, опублікованими Державною службою статистики.

Так, за оцінками Держстату, чисельність наявного населення України на початок 2018 року складала 42 млн 386 тис. 403 особи, а протягом 2018 року в Україні померли 574 тис. 571 особа (без включення даних з територій окупованого Донбасу).

Горбаль зазначив, що, згідно із зафіксованими у свідоцтвах про смерть даними, через хвороби системи кровообігу у 2018 році померло 387 тис. 029 осіб, через новоутворення (онкологічні захворювання) - 77 тис. 551 особа, від травм та інших зовнішніх факторів - 30 тис. 718 осіб, від хвороб органів травлення- 24 тис. 248 осіб.

Своєю чергою, старість серед причин смерті посідає 10 місце (померли 10 тис. 124 особи).

Директор центру наголосив, що дані щодо причин смертності є важливими для аналізу та розробки державної політики у сфері охорони здоров’я. Зокрема, ці дані є основою для оцінки потреби у паліативній допомозі.

Однак, на думку експерта, система фіксації причин смерті потребує вдосконалення, адже ці дані не завжди відповідають реальній хворобі, від якої померла людина.

"Це може бути і халатність, і недбалість, але, на жаль, в масштабах всієї країни це призводить до фальсифікації даних", - наголосив він.

За словами Горбаля, наявність і доступність для аналізу не лише однієї причини смерті, а й інших зазначених у свідоцтві причин, інших суттєвих станів або захворювань, могли б скоригувати статистичні дані.

Читайте такожВ Україні лікарі штучно стимулюють пологи, щоб діти не народжувались у вихідні - Дубілет (інфографіка)

Він також зазначив, що підвищити точність та повноту даних про причини смерті можна за допомогою підвищення кваліфікації та відповідальності лікарів щодо максимальної точності заповнення лікарського свідоцтва про смерть (а також фельдшерських довідок про смерть, лікарських свідоцтв про перинатальну смерть), припинення практики регіональних “методик” фіксації причин смерті (адміністративного тиску, коли в окремих регіонах штучно зменшують або збільшують фіксацію певних причин смерті), запровадження єдиної практики фіксації причин смерті (тобто дотримання вже наявних інструкцій).

Крім того, у центрі суспільних даних пропонують запровадити багатовимірний електронний реєстр померлих, що містив би максимально детальні дані із лікарського свідоцтва про смерть.