Експерти з Единбурзького університету виготовили судини і готуються перевірити їх на тваринах.
3D-друковані кровоносні судини, які точно імітують властивості людських вен, можуть змінити методи лікування серцево-судинних захворювань.
Група дослідників під керівництвом Інженерної школи Единбурзького університету створила синтетичну судину з гелю на водній основі, використовуючи 3D-принтер, пише Independent.
Команда вчених заявила, що гнучкі гелеподібні трубки, які так само міцні, як природні кровоносні судини, і легко інтегруються в тіло, можуть замінити людські та синтетичні вени, які наразі використовують для зміни маршруту кровотоку під час операцій із шунтування серця.
На думку дослідників, це може прибрати ризик рубцювання, болю та інфекцій, пов'язаних із видаленням людських вен під час операцій із шунтування серця.
Команда заявила, що трубки, які можуть бути діаметром від 1 до 40 мм, можуть зменшити ймовірність відмови невеликих синтетичних трансплантатів, які важко інтегрувати в тіло.
Провідний автор дослідження Фараз Фазал сказав: "Наша гібридна техніка відкриває нові та захоплюючі можливості для виготовлення трубчастих конструкцій у тканинній інженерії".
Головний дослідник доктор Норберт Радачі сказав: "Результати нашого дослідження спрямовані на вирішення давнього завдання в галузі інженерії судинних тканин - створення провідника, який мав би біомеханічні властивості, аналогічні властивостям вен людини".
Наступний етап дослідження включатиме вивчення використання кровоносних судин на тваринах у співпраці з інститутом Рослина з подальшими випробуваннями на людях.
Серцево-судинні захворювання є провідною причиною смертей у всьому світі. Багато факторів ризику безпосередньо пов'язані з вибором способу життя, особливо з харчуванням.
Фахівці зазначили, що дієта може істотно вплинути на здоров'я серця, керуючи артеріальним тиском, рівнем холестерину і загальним запаленням в організмі.