Посіяна восени редиска дасть великий урожай наступного року, якщо дотримуватися всіх правил.
Редиска - один із небагатьох овочів, які можна садити пізньої осені. Посіяний під зиму редис має міцний імунітет і плодоносить на 2-3 тижні раніше ярого. Саме в листопаді настає вдалий період для посадки. Ми дали для дачників поради про те, коли сіяти редиску у відкритий ґрунт восени і як правильно садити насіння.
Дуже важливо не посіяти насіння занадто рано. Редис належить до скоростиглих культур і при потеплінні швидко проростає. Тому сіяти овоч потрібно, коли бабине літо закінчилося і потепління більше не буде. Це друга половина листопада або початок грудня. Дочекайтеся періоду, коли температура рідко підніматиметься вище нуля.
А ось коли сіяти редиску рекомендується за місячним календарем:
Для посіву вибирайте хмарний день без опадів.
Овоч рекомендується садити на грядці, де раніше росли картопля, огірки, помідори, гарбуз, горох. Поганими попередниками для редиски вважаються капуста, ріпа, бруква, гірчиця. У цих культур спільні шкідники.
Перед тим, як садити редиску у відкритий ґрунт, потрібно підготувати ділянку. Приберіть сміття з грядки і перекопайте верхній шар ґрунту, внісши компост або гній (10 кг добрива на квадратний метр). Потім зробіть борозни глибиною 5 см на відстані 15 см одна від одної. Якщо не збираєтеся сіяти насіння відразу, то накрийте грядки плівкою.
Посійте насіння редиски з інтервалом 3-5 см одне від одного. За можливості краще використовувати сівалку. Потім засипте грядки землею - обов'язково сухою, інакше редис проросте завчасно. Можна використовувати магазинний субстрат для овочів.
Поливати ділянку з редискою не потрібно. Замульчуйте її на зиму торфом або тирсою - висота шару приблизно 5 см.