Дата 18 травня має багато народних звичаїв і вважається скорботною для України.
Сьогоднішня дата є важливою у сфері культури, адже присвячена музеям. У нашій країні 18 травня вважається скорботною датою. А українцям варто знати, які дії у свято сьогодні вважаються нещасливими та можуть призвести до біди.
На світовому рівні 18 травня відзначається День музеїв, заснований ЮНЕСКО. Як зрозуміло з назви, він присвячується важливості музейних комплексів для культури. У цю дату багато установ влаштовують день відкритих дверей і відкривають особливі виставки.
У сфері охорони здоров'я настає не менш важливе сьогодні свято - День інформованості про ВІЛ-інфекцію та пам'яті загиблих від СНІДу. У суспільстві досі живучі міфи про ВІЛ, а заражені стикаються з дискримінацією. Мало кому відомо, що антиретровірусна терапія робить людей з ВІЛ незаразними і дає їм змогу вести повноцінне життя.
Зі світових знаменитостей, які народилися 18 травня, гідні згадки поет і математик Омар Хаям, інженер Олівер Хевісайд, філософ Бертран Рассел, архітектор Вальтер Гропіус, кінорежисер Френк Капра, футболісти Денніс Бергкамп і Рікарду Карвалью.
Серед наших громадян є не менше гідних іменинників цього дня: військовий УНР Олександр Пількевич, поетеса і військовослужбовиця ЗСУ Ярина Чорногуз, співак Alekseev.
Про те, що за свято сьогодні в нашій країні, можуть знати наближені до армії люди. Це День резервіста - так називають людей, які значаться у військовому резерві і готові будь-якої миті приєднатися до ЗСУ. Вони - гордість і надія країни.
Ще одна важлива подія дня - День пам'яті кримськотатарського народу. Ми віддаємо данину поваги кримським татарам і оплакуємо представників народу, які були депортовані з батьківщини або стали жертвами репресій.
У новому стилі цей день присвячений пам'яті сімох церковних Вселенських соборів, на яких було засновано найважливіші догмати православного вчення. Також віряни вшановують мученика Феодота і сім літніх християнок-мучениць.
Християни та громади, які не перейшли на сучасний календар, можуть пам'ятати, яке сьогодні церковне свято буде за старим стилем - дата вшанування ігумена Никифора Мідійського та мучениці Ірини.
Наші далекі предки називали цей день Федот Вівсяник, оскільки сіяли овес. З торішньої крупи господині готували кашу та пироги, які розділяли між членами родини.
За давніми уявленнями 18 травня - свято, вдале для посівних робіт. Святому Феодоту фермери моляться за гарний урожай і здоров'я рослин.
Народна мудрість про цю дату склала кілька приказок, які передбачають майбутню погоду:
Сучасні прогнози вказують на те, що погода 18 травня трохи тепліша, ніж раніше, і з дощами в більшості регіонів.
Про заборони цього дня легко здогадатися, якщо згадати, яке свято 18 травня настає за народними віруваннями. Не можна лінуватися, відкладати роботу на городі, сваритися з рідними. Невдалим 18 травня вважається для шиття і вишивки.
Сучасний календар рекомендує відзначити іменини тезкам імен Андрія, Богдана, Василя, Давида, Дениса, Іраклія, Лева, Махара, Павла, Петра, Семена, Теодора, Юліана, Джулії, Єфросинії, Клавдії, Христини, Мотрі, Олександри, Фаїни та Юлії.
Якщо ви дотримуєтеся старого стилю, то вам також варто знати, яке сьогодні свято іменин настає - це День ангела Адріана, Якова та Ірини.