Потрібно знати всім православним: як набирати воду для освячення на Водохрещу

Щоб водохресна вода набула святої сили, важливо правильно її збирати і зберігати.

Щорічно православні віруючі відзначають свято Хрещення Господнє 19 січня.

У цей день Ісус прийняв Таїнство Хрещення в річці Йордан. УНІАН розповість про одні з головних атрибутів свята - святу воду і купання в ополонці.

Для чого п'ють святу воду 

Основний ритуал, завдяки якому звичайна вода стає святою - це триразове занурення хреста і читання молитов в певній послідовності. Тільки після цього можна омивати водою бажаючих.

Віруючі вважають, що свята вода має цілющу силу:

  • допомагає швидше вилікуватися від хвороб;
  • нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту, якщо додавати її в їжу;
  • захищає житло від нечистої сили, якщо окропити нею приміщення і прочитати молитву;
  • знімає порчу;
  • продовжує красу, молодість і здоров'я;
  • позбавляє від негативних думок і важкої енергетики;
  • відновлює зів'ялі рослини;
  • довго не псується.

Варто пам'ятати, що цілющі властивості Великої Святині зможуть відчути лише ті, хто ставиться до неї з вірою і любов'ю. Категорично заборонено використовувати святу воду для магічних окультних практик.

Коли набирати воду на Водохрещу

Православна церква стверджує, що набирати воду в храмі можна після вечірні 18 січня і у будь-який час 19 січня. Якщо у вас не знайшлося часу сходити до церкви в ці дні, то можна відвідати святу обитель пізніше і набрати там освячену воду.

Читайте такожОбрізання Господнє 2022: сенс, історія і значення святаПриходити в храм з відрами не варто - краще взяти з собою кілька маленьких пляшечок. Ви можете потім перетворити звичайну воду в святу. Для цього потрібно хрестоподібно влити трохи Великої Святині в ємність з питною водою і вимовити слова "В ім'я Отця і Сина, і Святого Духа. Амінь".

Освячена вода здатна довго зберігати цілющі властивості, але для цього християни повинні дотримуватися законів Божих, вести благочестиве життя і вірити в силу Господа свого.

Зберігати святу воду краще в скляній ємності, яку попередньо очистити содою. Розмістити посудину далеко від сонячних променів. Додатково можна підписати, щоб ненароком не переплутати зі звичайною водою.

Купання на Водохрещу 2022 - чи варто

Священики в церкві стверджують, що головна частина свята - це богослужіння. Купання в ополонці - необов'язковий ритуал. Якщо вже ви хочете його дотриматися, то краще перед цим сповідатися і причаститися.

Основні правила купання:

  1. пірнайте в легкому одязі, не голяка;
  2. попередньо намажте тіло маслом або кремом;
  3. зробіть легку зарядку;
  4. занурюйтеся під воду 3 рази не довше, ніж на 10 секунд, вимовляючи "В ім'я Отця і Сина, і Святого Духа";
  5. перед пірнанням обов'язково перехрестіться.

Якщо ви скаржитеся на самопочуття або знаєте про наявність хронічних хвороб, краще перед пірнанням проконсультуйтеся зі своїм лікарем.

Вас також можуть зацікавити новини: