Дерева будуть здоровими і дадуть гарний урожай.
Абрикоси - це дуже смачні, ароматні та соковиті фрукти. Їх легко вирощувати вдома, проте важливо захистити свої дерева. Сьогодні розглянемо, чим обробити абрикос від хвороб навесні.
Моніліоз це грибкова хвороба. Її збудники дуже живучі та здатні пережити зиму в неглибокому шарі ґрунту. Іноді його можуть перенести на дерево комахи. Як його виявити? Листя почорніє, немов його підпалили або обморозили.
Для ефективного захисту від цієї поширеної хвороби потрібно кілька разів обприскати свої абрикоси.
Перед вегетацією важливо обробити дерева бордоською сумішшю (3%), щоб захистити їх від грибка. Важливо, щоб погода була суха і з останнього дощу минула мінімум доба.
Коли з'являться квіткові бруньки, необхідно провести обробку бутонів фунгіцидом "Хорус". Він ефективно себе показує на ранній стадії захворювання.
Другу обробку проводять фунгіцидом "Ревіона", коли абрикос зацвів. Будьте обережні, щоб не пошкодити бутони.
Коли опаде 20% квітів, можна провести третю обробку. Використовуйте для цього фунгіцид "Сигнум". Він захистить молоді абрикоси від нового зараження моніліозом.
Ще одна поширена хвороба - парша. Від неї потрібно обробляти ще навесні. Краще не чекати перших симптомів, адже вони з'являться аж влітку. Добре підійде який-небудь біофунгіцид. Наприклад, можна взяти "Фітоспорин-М".
Якщо на листках вашого абрикоса з'явилися плями і дірки, то це він став жертвою клястероспоріозу. Для протидії варто використовувати засоби від цієї хвороби. Добре підійде "Абіга-Пік".
Розглянемо, як убезпечити свої дерева, якщо їх атакував довгоносик. Без обробки він здатний знищити все листя вашого абрикоса. Щоб знищити шкідника, використовуйте інсектициди. Наприклад, можна взяти "Децис Профі". У разі супутніх хвороб варто поєднувати його з фунгіцидом - "Хорусом". Це забезпечить всебічний захист.
Інший поширений шкідник, який часто вражає дерева, - це попелиця. Її легко знищить ефективний інсектицид. Зверніть увагу на препарати, чиї активні компоненти проникають у судинну систему листя. Окремо уточнюйте цей нюанс у магазині. Для цих цілей підійде "Престиж".
Після всіх обробок вашим деревам знадобиться енергія. Тому наостанок розглянемо, чим підживити абрикос у червні, щоб насолодитися шикарним урожаєм.
У цей час вони потребують фосфору, азоту і калію. Найкраще звернути увагу на комплексні добрива, щоб за один раз внести в ґрунт все необхідне. Якщо хочете зробити домашній засіб, то можна змішати:
Їх розводять у відрі води. Туди ж додають йод (15 крапель) і обприскують розчином дерева. У ньому є всі потрібні поживні речовини і також він спрацьовує як профілактика від хвороб.
Можна ще використовувати органічне підживлення. Розведіть у воді коров'як (1 кг на відро) і удобріть дерева. Є й більш ледачий варіант. Можна посипати землю курячим послідом.
Також ми розповідали, чим підживити абрикос навесні, влітку і восени.