Чим підживити абрикос, щоб не обсипався - поради / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Абрикоси висаджують у садах жителі не тільки південних, а й центральних, і східних, і навіть північних регіонів України. Для того щоб отримати багатий урожай, а також уберегти дерево від хвороб і шкідників, потрібно знати, чим підживити абрикос у різний час.

Чим підживити абрикос до розпускання бруньок

Таке підживлення ви повинні були внести ранньою весною, щоб допомогти дереву прокинутися після зими. Для таких цілей добре підходить сечовина (40 грамів), сульфат магнію (20 грамів) і борна кислота (2 грами) - всі компоненти розводяться у відрі води. Можна обробити по стовбуру і гілках обприскувачем або влити в пристовбурні кола. Для молодого дерева вистачить 10 літрів, для дорослого - 15. Температура на вулиці має бути +5 градусів за Цельсієм або вищою, без вітру, дощу або, тим більше, морозу.

Чим підживити абрикос під час цвітіння навесні

Друге добриво потрібно вносити, коли рослина формує зелений конус і нарощує зелену масу. Категорично заборонено в період цвітіння вносити азотні підживлення - тільки калій, бор і мінерали. Ось чим підживити абрикос навесні безпечно - тільки ці речовини прискорюють цвітіння і збільшують стійкість дерева до перепадів температури.

Відео дня

Рецепт такий - 5 грамів борної кислоти і 10 грамів монофосфату калію змішати у відрі води, обприскати абрикос по квітам і листю в ранковий або вечірній час. Проводити обробку можна 1-2 рази з мінімальним інтервалом у тиждень. Також як добриво можете використовувати "Циркон" або "Епін-екстра", але за інструкцією.

Плануючи обробку абрикоса, подивіться на прогноз погоди - після обприскування важливо, щоб дерево не намокло протягом хоча б 6 годин. Прийнятна температура - від 12 до 22 градусів за Цельсієм.

Чим підживити абрикос після цвітіння під час формування зав'язей

Третє підживлення потрібне для правильного й активнішого формування зав'язей, посилити ріст плодів і запобігти осипанню. Добриво або по листу, або під корінь. Для обох варіантів підійде один і той самий рецепт підживлення - 30 грамів подвійного суперфосфату, 20 грамів сульфату калію, 20 грамів магнію з кальцієм. Розвести у відрі води і полити абрикос у пристовбурному колі. Якщо вирішили не поливати, а обприскувати, додайте в розчин 1 ч. л. меду, щоб поліпшити "прилипання".

Обробляти дерево ліпше вранці або ввечері за температури мінімум 22 градуси за Цельсієм, але переконатися, що не буде спеки або дощу.

Чим підживити абрикос під час дозрівання плодів

Наступний етап, четвертий - розмови про те, чим підживити абрикос у червні. Якраз у цей час на рослині, за теплого літа, починають дозрівати плоди. Правильні добрива допоможуть їм швидше наливатися, зміцнювати тканини і покращувати смакові якості. Тут у пригоді стане 200 грамів деревної золи, які доведеться розвести у відрі води, настояти добу, а потім процідити. Потім у цей розчин додати 15 грамів монофосфату калію. Потрібно і полити під корінь, і обприскати по листу.

Як альтернативу можна використовувати комплексні добрива, наприклад "МікроМікс" за інструкцією. Бажано підгодовувати абрикоси таким чином через день тільки після основного поливу, і у вечірній час.

Чим підживити абрикос після збору врожаю

Останнє підживлення припадає на серпень-вересень - час, коли абрикос уже відплодоносив, більше не тішитиме фруктами цього року. Ваше завдання - підготувати дерево до зимівлі та зміцнити імунітет. Для цього візьміть 30-40 грамів суперфосфату, 30 грамів сульфату калію і розсипте під дерево. Також можна внести 5 кг перегною під кожну рослину. Важливо вгадати так, щоб після підживлення пішов дощ і вода природним чином розподілила добрива по ґрунту.

Запам'ятайте, чого в жодному разі робити не можна:

  • Вносити азотні добрива після середини липня - це може спричинити надто бурхливий ріст і послабити стійкість дерева до зими.
  • Удобрювати рослину при +30 градусах і вище.
  • Обприскувати абрикос під сонячними променями - будуть опіки на листках.
  • Розсипати добрива по твердому сухому ґрунту - попередньо потрібно його полити.

Збережіть картинку з графіком і варіантами підживлення абрикоса, щоб вона завжди була у вас під рукою.

Абрикос не осиплеться, а врожай буде як на півдні: ось чим удобрювати дерево - графік

Вас також можуть зацікавити новини: