Розповідаємо, чим підживити полуницю під час плодоношення і чому не варто це робити занадто часто.
Коли полуниця починає плодоносити, багато дачників припиняють її підгодовувати - і дуже даремно. У ці пару тижнів ягоді потрібні додаткові речовини, щоб вона краще родила і не дрібнішала. Кожен сам вирішує, як часто удобрювати полуницю, але агрономи наполягають на тому, що достатньо й одного разу. Розповідаємо, чим підживити полуницю влітку.
Раніше ми вже розповідали, як часто поливати полуницю та правильно це робити. Але разом з тим, рясний і глибокий полив може вимивати з поверхні ґрунту поживні елементи, тому ягоді потрібне підживлення. "Підтримати" її можна за допомогою розчину коров'яку, курячого посліду або настоєм трав:
З того, чим підживити полуницю в червні, також радять використовувати настій збродженої трави (бур'янів). Для цього бочку наполовину або на одну третину заповнюють бур'янами, скошеною травою, бадиллям тощо. Потім заливають водою, але не до верху, щоб трава могла бродити, затягують плівкою, в якій роблять невеликі дірочки - для відходу газів, і залишають приблизно на тиждень на сонці.
Отриманий зброджений настій потрібно обов'язково розвести водою в пропорції 1:10 (1 частина настою і 10 частин води) і додати деревної золи.
Полити таким настоєм полуницю достатньо лише раз. Частіше підживлювати кущі не потрібно, кажуть агрономи, пам'ятаючи "що занадто - то не здраво". Якщо з підгодівлею переборщити, можна отримати зворотний ефект: буде величезне красиве листя і шикарні кущі, а ягід не буде.