Дізнайтеся, як доглядати за нарцисами в травні, щоб вони були здоровими наступного року.
У травні навіть найпізніші нарциси відцвітають, залишаючи лише порожні стебла і листя. Деякі садівники поспішають швидше прибрати залишки з клумби. Інші залишають зів'ялі рослини "як є", залишаючи на милість природі. Обидві стратегії можуть нашкодити. Цим квітам потрібен грамотний, але ненав'язливий догляд, щоб пишно зацвісти наступного року.
Зів'ялі квіти потрібно обрізати гострим і продезінфікованим інструментом. Залиште всього пару міліметрів стебла над землею. Якщо ж ви хочете отримати насіння нарцисів, то квітконоси навпаки потрібно залишити.
А ось зелене листя чіпати не потрібно. Навіть після зів'янення воно виконує важливу функцію - накопичує поживні речовини і "переганяє" в цибулину. Якщо його занадто рано обрізати, то кореневій системі не вистачить живлення до наступного року. Тільки після пожовтіння листя можна прибрати - свою роль воно виконало.
Також догляд за нарцисами після цвітіння передбачає укриття мульчею. Посипте місце посадки тирсою, хвоєю або соломою, щоб зберегти цибулини у волозі і теплі до наступної весни.
У травні садівники мучаться роздумами щодо того, чи потрібно викопувати цибулину. Питання про те, що робити з нарцисами після цвітіння, залежить від цінності сорту і погодних умов.
Якщо залишити цибулину в землі, то є ризик, що до наступної весни вона згниє. Тому у випадках, якщо на ділянці часто буває сиро або ви дорожите цим сортом, краще викопати корінь, просушити і залишити в сухому холодному місці. Потім у жовтні знову посадіть і замульчуйте.
Цибулини можна залишити, якщо клумба добре просихає і не накопичує воду. Звичайні, не ексзотичні нарциси добре переносять цілорічне перебування в землі.