Називаємо добрива, які дуже "люблять" баклажани.
В Україні настав час, коли садити баклажани на розсаду починають усі дачники. Але на посіві насіння робота не закінчується. Якщо хочете отримати великий і здоровий урожай, то без підживлення не обійтися. Адже розсада росте в невеликому контейнері, де поживні речовини швидко закінчуються.
Ми розібралися, які добрива люблять баклажани на ранньому етапі росту. Внесіть їх уже зараз, і влітку не натішитеся величезному врожаю.
Молоді баклажани удобрюють у середньому 3-4 рази. Перше підживлення проводиться приблизно через 2 тижні після посіву, коли тільки з'явився перший листок. Другий раз розсаду підживлюють через місяць після посіву, а третій - за 2 тижні до пересадження на ділянку.
Між другою і третьою підгодівлею можна зробити ще одну, якщо рослини виглядають слабкими або жовтіють.
На ранньому етапі добрива для розсади баклажанів повинні містити азот, необхідний для нарощування зеленої маси. Підживлення вноситься у вологий ґрунт прямо під корінь рослини. У перший раз можна використовувати мінеральні добрива:
Розчиніть зазначений засіб і трохи полийте кожен кущ - приблизно по 50 г на саджанець. Робіть це ввечері або в хмарний день.
Альтернатива хімічним препаратам - звичайна деревна зола. Підживлення розсади баклажанів золою готується з 2 склянок речовини на відро води.
Після появи 3-4 листків овоч потребує фосфору - він зміцнює кореневу систему. На цьому етапі добриво для розсади баклажан може бути таким:
Під кожен кущ влийте приблизно 50 г добрива. Якщо підживлення залишиться, можна використовувати залишок для інших баштанних культур.
Замість мінеральних засобів на цьому етапі можна використовувати йод. Розчиніть 2 краплі в 3 л води і полийте кожен кущ зі шприца.
За 2-3 тижні до пересадження потрібно внести калійні добрива. Вони допоможуть баклажанам легко прижитися на новому місці. Рецепти підживлень такі:
Полийте баклажани прямо під корінь - на одну рослину потрібно приблизно 100 мл добрива.