Розбираємося, як уберегти картоплю від дротяника, а також інші культури, за допомогою народних рецептів і коли слід застосовувати інсектициди.
Дротяник - це личинка жука-ковалика, яка живе в землі кілька років і за цей час встигає завдати серйозної шкоди врожаю. Найчастіше страждає картопля, але не гребує дротяник морквою та іншими коренеплодами. Існує безліч способів, як боротися з цим шкідником, проте найкращий результат дає поєднання різних методів. Розповідаємо, як позбутися дротяників на городі народними засобами і чи варто вдаватися до хімічних препаратів.
Найчастіше про присутність дротяника можна здогадатися за пошкодженими бульбами, але, тим не менш, позбутися його і відлякати з ділянки цілком реально. Ось кілька народних способів:
посадити бобові поруч із картоплею - квасолю, горох і боби не терпить шкідник, а самі культури збагачують ґрунт азотом;
розсипати яєчну шкаралупу на грядках - товчена шкарлупа яєць змусить дротяників обходити такі ділянки стороною;
посадити жоржини на городі - вважається, що дротяники не витримують їхнього запаху, і, окрім цього, жоржини витісняють пирій, з яким личинки часто "дружать".
Ще один спосіб, як позбутися дротяника на моркві та картоплі - це зробити для нього пастки:
Позбавити дротяника харчування і скоротити його чисельність можна, регулярно прополюючи ділянку.
Шкідник любить кисле середовище, тому скоротити його популяцію можна, знижуючи кислотність ґрунту різними методами. Наприклад, саджаючи картоплю, в лунки додають гірчичний порошок, попіл, мелену шкаралупу яєць, або ж розсипають по ділянці вапно.
Також восени на ділянці можна посіяти сидерати, наприклад, гірчицю, яку потім скошують. Перегниваючи, вона виділяє речовини, що відлякують дротяників.
Найкращого результату можна досягти, комбінуючи народні рецепти з хімічними препаратами, але "хімією" не можна захоплюватися - застосовувати її слід лише за інструкцією і в певні терміни.
Про те, як боротися з дротяником за допомогою хімічних препаратів, у коментарі УНІАН розповів експерт з аграрних питань, голова спілки "УКРСАДВИНПРОМ" Володимир Печко. За його словами, щоб позбутися дротяників, можна використовувати інсектицид "Форс".
"Це препарат у формі гранул, який використовується для боротьби з ґрунтовими шкідниками, - розповідає експерт. - Щоб досягти максимальної ефективності, важливо забезпечити рівномірний розподіл гранул у зоні рядка та загортання в ґрунт. У великих масштабах його вносять за допомогою спеціальних аплікаторів, які монтують на посівну техніку. Препарат не рекомендується змішувати з іншими речовинами, оскільки це може знизити його ефективність".
Також, радить експерт, можна використовувати інсектицид "Регент" - його розсипають на ґрунт перед підгортанням. Засіб ефективний проти дротяників, личинок хрущів, капустянки та інших шкідників.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, який найкращий засіб від павутинного кліща на огірках і помідорах - що можна використовувати з народних засобів і готових хімперпаратів.