Розчини з содою використовують не тільки для профілактики, а й для боротьби з грибком.
Кожен городник хоче насолодитися хорошим урожаєм. Погодні умови дуже важливі для того, щоб помідори виросли великими і солодкими, проте досвідчені дачники не залишають свої рослини на волю випадку і всіляко їх підтримують.
Сьогодні розглянемо, чи можна поливати помідори содою.
Сода для помідорів застосовується для боротьби і захисту від грибкових захворювань завдяки своїм антисептичним властивостям. Візьміть:
Змішайте їх разом і використовуйте для прикореневого підживлення. Намагайтеся не потрапляти на листя. Такий розчин ефективно бореться з борошнистою росою і допомагає томатам швидко рости. Важливо не поливати ним частіше, ніж двічі на місяць.
Також добре себе показують сода і йод для помідорів. У літрі води розведіть чайну ложку соди і три-чотири краплі йоду. Перемішайте обприскуйте раз на два тижні. Погода має бути сухою.
Сода створює лужне середовище, яке пригнічує грибок, а йод посилює імунітет рослин і допомагає в регуляції росту. Важливо враховувати, що повноцінний фунгіцид цей засіб не замінить. Занадто концентрованим його робити не можна, інакше можна обпекти листя помідорів.
Крім того, варто спробувати поєднувати соду із золою. Для початку з останньої готуємо настій. Заливаємо склянку золи літром гарячої води і добу настоюємо. Потім проціджуємо і всипаємо чайну ложку соди. Поливати можна раз на 10 днів як підживлення і для профілактики грибкових захворювань.
Оскільки харчова сода для помідорів як чарівна паличка для Попелюшки, то важливо мати у своєму арсеналі розчин для обприскування.
У двох літрах води потрібно розвести 10 грамів соди (одну чайну ложку з гіркою) і можна застосовувати.
Також можна приготувати й інший засіб, який надійно захистить листя томатів. Для нього беремо:
Змішуємо їх і обприскуємо раз на два тижні. Олія створює плівку, яка захистить від хвороб і комах.