Яценюк про Партію регіонів, НАТО, Польщу, історію та майбутнє

Голова ВР зустрівся з польським колегою

Голова Верховної Ради України Арсеній ЯЦЕНЮК прогнозує, що Партія регіонів припинить акції протесту проти вступу України до НАТО до Бухарестського саміту Альянсу.

Як повідомили УНІАН у прес-службі Верховної Ради України, про це він сказав на зустрічі з Маршалком Сейму Республіки Польща Броніславом КОМОРОВСЬКИМ, що відбулась сьогодні у Києві. Учасники зустрічі обговорили низку питань щодо політичної ситуації в Україні та можливостей покращення взаємодії парламентів України та Республіки Польща.

Торкаючись політичної ситуації в Україні, Маршалок Сейму Польщі Б.КОМОРОВСЬКИЙ зазначив, що «у демократії немає легких моментів». Він закликав зробити все для покращення взаємодії українського та польського парламентів як на рівні парламентських комітетів, так і на рівні апаратів обох країн.

Б.КОМОРОВСЬКИЙ підкреслив важливість співпраці парламентів обох країн на рівні самоврядування.

Говорячи про різницю між парламентами України та Польщі, А.ЯЦЕНЮК зазначив, що «Польський Сейм має історію, а український парламент можливо матиме майбутнє», зважаючи на «відсутність політичної та державної культури». За його словами, «опозиція має бути конструктивною - тією, яка не віддає державу в угоду своїм вузькопартійним інтересам». «В парламенті повинна відбуватись дискусія щодо реформування економіки, зміни Податкового кодексу, здійснення судової реформи. У кого краща ідея, той і повинен перемагати», - підкреслив голова Верховної Ради України.

Він також назвав перспективу розвитку подій в парламенті «слабопрогнозованою». «Уряд буде далі працювати, юридичних підстав відправити його у відставку немає, немає й доцільності це робити. Президент також працює і буде працювати. Як голова парламенту я не бажаю миритись із ситуацією, коли не працює парламент», - сказав А.ЯЦЕНЮК.

На його думку, акції протесту проти вступу України до НАТО, про початок яких повідомив лідер фракції Партії регіонів Віктор ЯНУКОВИЧ під час брифінгу 5 березня, завершаться 4 квітня цього року, коли почнеться самміт НАТО, який пройде в м.Бухарест (Румунія).

А.ЯЦЕНЮК назвав «надзвичайно сумнівними» шанси проведення дострокових виборів до парламенту, пояснюючи це тим, що перевибори «не вплинуть на політичну конструкцію». На його думку, якщо «гіпотетично» вибори й відбудуться, то один з політичних блоків «вилетить з парламенту, електорат збільшиться у Блоку Тимошенко і зменшиться у «Нашої України – Народної самооборони», таким чином, картина глобально не зміниться».

Голова Верховної Ради України також зазначив, що перехід політичної системи країни до парламентсько-президентської республіки «обов’язково веде за собою зміни у місцевому самоврядуванні».

Маршалок Польського Сейму поінформував голову Верховної Ради про зміни, які відбулись із вступом Польщі до Європейського Союзу, про зростання ролі національних парламентів та Європейського Парламенту у законотворчій діяльності. Він також запропонував провести восени цього року засідання Польсько-Української Міжпарламентської асамблеї у Варшаві.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні лідер Партії регіонів Віктор ЯНУКОВИЧ зачитав заяву фракції ПР, у якій сказано, що Партія регіонів не змогла досягнути компромісу з коаліцією щодо розблокування роботи ВР і розпочинає акції протесту проти вступу України до НАТО.

Водночас сьогодні спеціальний представник Генерального секретаря НАТО Роберт СІММОНС на прес-конференції в Москві заявив, що на саміті НАТО, який пройде на початку квітня в Бухаресті, Грузія і Україна не будуть переведені на наступний рівень співпраці з Альянсом, тобто приєднання до Плану дій щодо членства у НАТО.