Розкрадання в "оборонці": у НАБУ завершили розслідування щодо співробітників, які фігурують в матеріалах ЗМІ

Розслідування було розпочато 5 березня / фото gdb.rferl.org

Національне антикорупційне бюро не розголошує висновки за результатами внутрішньої перевірки діяльності трьох співробітників.

Управління внутрішнього контролю Національного антикорупційного бюро України завершило розслідування фактів можливих неправомірних дій працівників НАБУ, відомості про які містить листування, оприлюднене в сюжеті програми BIHUS.INFO.

Як повідомляє прес-служба НАБУ, висновки розслідування надані дисциплінарній комісії, яка прийматиме рішення щодо наявності в діях співробітника НАБУ складу дисциплінарного проступку.

В бюро зауважили, що зазначене службове розслідування Управлінням внутрішнього контролю розпочало 5 березня за ініціативи першого заступника директора НАБУ. На час його проведення директор НАБУ відсторонив від виконання посадових обов’язків трьох співробітників бюро, згаданих у листуванні, оприлюдненому журналістами, а саме: керівника Головного підрозділу детективів та двох детективів цього ж підрозділу.

«Про результати службового розслідування УВК також поінформує Державне бюро розслідувань та Національне агентство з питань запобігання корупції», - додали у відомстві.

Читайте такожСкандал із розкраданнями в "оборонці": суд дозволив проведення експертиз

Дисциплінарна комісія розглядає питання застосування дисциплінарних стягнень до працівників Національного бюро. До складу цієї комісії входять п’ятеро осіб, двоє з яких є представниками громадськості в особі делегованих членів Ради громадського контролю при НАБУ.

Як повідомляв УНІАН, 25 лютого проект "Наші гроші з Денисом Бігусом" оприлюднив розслідування, в якому йшлося, що син на той час першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор нібито причетний до схем масштабного розкрадання бюджетних коштів в оборонному комплексі.

У розслідуванні стверджується, що Гладковський-молодший та його партнери вступили у змову з оборонними чиновниками. Вони скуповували запчастини до військової техніки та озброєння у російських контрабандистів, а також на складах української армії. Ціни на запчастини, які часто не відповідали будь-яким стандартам якості, були завищеними у рази. Цей "товар" за змовою з керівництвом "Укроборонпрому" продавали на оборонні заводи. У такий спосіб група нібито отримала від "Укроборонпрому" щонайменше 250 млн грн. Олега Гладковського журналісти називають другом президента Петра Порошенка і "смотрящим за оборонкою".

26 лютого президент відсторонив Гладковського від виконання обов'язків першого заступника секретаря РНБО на час проведення розслідування, а 4 березня підписав указ про звільнення з посади.

САП відкрила кримінальне провадження для перевірки оприлюднених журналістами фактів про мільйонні оборудки в оборонній сфері.

4 березня журналісти оприлюднили нову частину розслідування закупівель комплектувальних за завищеними цінами для підприємств "Укроборонпрому", згідно з яким чинний керівник держконцерну Павло Букін та колишній перший заступник секретаря РНБО Гладковський нібито отримували "відкати" за постачання висотомірів для ремонту в Україні Ан-26 з Казахстану.

11 березня журналісти оприлюднили ще одну частину розслідування, згідно з яким НАБУ у грудні 2016 року вважало підозрілими контракти компанії "Оптимумспецдеталь" з Харківським бронетанковим заводом і внесло її до переліку фірм з ознаками фіктивності, але пізніше викреслило з цього списку. За даними журналістів, за таке рішення НАБУ нібито брало хабарі.

12 березня ДБР відкрило кримінальне провадження за фактами можливих зловживань правоохоронців у справах про оборудки в оборонній сфері (ч.3. ст. 368 Кримінального кодексу України). Зокрема, йдеться про можливе отримання хабарів посадовцями Генпрокуратури, СБУ, фіскальної служби та НАБУ.

Сьогодні, 23 квітня, співробітники Держбюро розслідувань проводять обшуки в НАБУ в рамках розслідування провадження про можливе одержання хабарів правоохоронцями за закриття справ про розкрадання в оборонній сфері.