Заступник голови САП вказував не писати прізвище Гладковського в документах для суду - директор НАБУ

Керівник САП Назар Холодницький запевняє, що його перший заступник не міг давати такої вказівки.

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що особисто перший заступник керівника Спеціалізованої прокуратури Максим Грищук давав вказівку не писати прізвище Олега Гладковського в процесуальних документах, що подаються в суд у справі щодо розкрадань в "оборонці".

Як передає кореспондент УНІАН, про це він повідомив під час слухань у парламентському комітеті з питань запобігання і протидії корупції на тему: "Підсумки чотирьох років роботи Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури: аналіз ефективності і подальша стратегія боротьби з корупцією".

"Єдина вказівка, яка була надана - не писати прізвище Гладковського в документах, які подаються в суд. Я цього не чув особисто, але це зі слів колег, які брали участь на нараді, яка проводилася першим заступником антикорупційного прокурора", - зазначив він.

Відповідаючи на запитання, яке прізвище особи, яка давала відповідні вказівки, Ситник сказав: «Грищук (перший заступник керівника САП Максим Грищук – УНІАН)».

Своєю чергою, керівник САП Назар Холодницький зауважив: «З приводу Грищука. Такої вказівки прокурори давати не можуть».

«Максимум, на що спромоглося НАБУ – це дати офіційний пост (у соцмережі – УНІАН), що була якась усна вказівка не писати прізвище Гладковського і на цьому робити сенсацію – це просто треба себе не шанувати і антикорупційні органи», - запевняє Холодницький.

Читайте такожСкандал із розкраданнями в "оборонці": суд дозволив проведення експертиз

За його словами, згідно із 62 статтею Конституції України не можна називати прізвища осіб, яким не оголошена підозра в офіційних документах.

«Я впевнений, що вказівки жодної Грищук не міг давати. Він мені доповідав, що він такої вказівки не давав», - стверджує керівник САП.

Як повідомляв УНІАН, 25 лютого проект "Наші гроші з Денисом Бігусом" оприлюднив розслідування, в якому йшлося, що син на той час першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор нібито причетний до схем масштабного розкрадання бюджетних коштів в оборонному комплексі.

У розслідуванні стверджується, що Гладковський-молодший та його партнери вступили у змову з оборонними чиновниками. Вони скуповували запчастини до військової техніки та озброєння у російських контрабандистів, а також на складах української армії. Ціни на запчастини, які часто не відповідали будь-яким стандартам якості, були завищеними у рази. Цей "товар" за змовою з керівництвом "Укроборонпрому" продавали на оборонні заводи. У такий спосіб група нібито отримала від "Укроборонпрому" щонайменше 250 млн грн. Олега Гладковського журналісти називають другом президента Петра Порошенка і "смотрящим за оборонкою".

26 лютого президент відсторонив Гладковського від виконання обов'язків першого заступника секретаря РНБО на час проведення розслідування, а 4 березня підписав указ про звільнення з посади.

САП відкрила кримінальне провадження для перевірки оприлюднених журналістами фактів про мільйонні оборудки в оборонній сфері.

4 березня журналісти оприлюднили нову частину розслідування закупівель комплектувальних за завищеними цінами для підприємств "Укроборонпрому", згідно з яким чинний керівник держконцерну Павло Букін та колишній перший заступник секретаря РНБО Гладковський нібито отримували "відкати" за постачання висотомірів для ремонту в Україні Ан-26 з Казахстану.

11 березня журналісти оприлюднили ще одну частину розслідування, згідно з яким НАБУ у грудні 2016 року вважало підозрілими контракти компанії "Оптимумспецдеталь" з Харківським бронетанковим заводом і внесло її до переліку фірм з ознаками фіктивності, але пізніше викреслило з цього списку. За даними журналістів, за таке рішення НАБУ нібито брало хабарі.

12 березня ДБР відкрило кримінальне провадження за фактами можливих зловживань правоохоронців у справах про оборудки в оборонній сфері (ч.3. ст. 368 Кримінального кодексу України). Зокрема, йдеться про можливе отримання хабарів посадовцями Генпрокуратури, СБУ, фіскальної служби та НАБУ.

Сьогодні, 23 квітня, співробітники Держбюро розслідувань проводять обшуки в НАБУ в рамках розслідування провадження про можливе одержання хабарів правоохоронцями за закриття справ про розкрадання в оборонній сфері.