Вердикти міжнародних судів змусять Росію почати переговори щодо Криму – Клімкін

Очільник МЗС розповів, що після анексії Криму Україна пропонувала РФ різні формати і платформи для переговорів щодо півострова, але Росія відкидала всі пропозиції.

Вердикти міжнародних судів у справах України проти Росії змусять Москву сісти за стіл переговорів і обговорювати, зокрема, питання анексії Криму.

Таку думку в коментарі «Крим.Реалії» розповів міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Читайте такожThe Economist: Крим досі живе в стагнації і під репресіями Росії

«Я впевнений, в якийсь момент Росія буде змушена сісти за стіл переговорів... Буде рішення міжнародного суду щодо двох фундаментальних конвенції, у тому числі, про заборону фінансування расової дискримінації. Буде рішення міжнародного арбітражу згідно з конвенцією про морське право. І там теж абсолютно ясно, що робить Росія. І наслідки цих рішень вона буде змушена обговорювати», – зазначив міністр.

На його думку, спочатку Росія «буде змушена» обговорювати гуманітарні та екологічні проблеми в Криму.

«Але далі мова піде про статус анексованого півострова і його деокупацію. За стіл переговорів можуть сісти разом представники країн і міжнародних організацій», – вказав Клімкін.

Міністр розповів, що після анексії Криму Україна пропонувала РФ різні формати і платформи для переговорів щодо Криму, але Росія відкидала всі пропозиції. Коли саме розпочнуться переговори щодо Криму, Клімкін спрогнозувати не наважився.

Як повідомляв УНІАН, 10-14 червня в Гаазі відбуваються слухання у справі щодо порушення Росією прав України як прибережної держави. 14 вересня 2016 року Україна ініціювала спір з РФ щодо порушення нею Конвенції ООН з морського права.

У заяві МЗС наголошувалося, що офіційний Київ готовий довести в арбітражі, що Росія зухвало порушує суверенні права України користуватися гарантованими правами у своїх морських акваторіях та на континентальному шельфі у прилеглих до Криму морських зонах, в тому числі правом на природні ресурси континентального шельфу.

Крім того, 16 січня 2017 року Україна подала позов до Міжнародного суду ООН з метою притягнення Росії до відповідальності за підтримку тероризму на Донбасі і дискримінацію етнічних українців і кримських татар в окупованому Криму.

Міжнародний суд ООН в Гаазі 19 квітня 2017 року оголосив рішення, яким частково задовольнив запит України про застосування тимчасових заходів щодо Росії. Заходи стосуються Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації (CERD). Суд вказав, що Росія повинна утриматися від обмеження можливості кримським татарам в збереженні їх інститутів, включаючи Меджліс.

За це рішення проголосували 13 суддів, проти - троє. Одноголосно було прийнято рішення, згідно з яким Росія повинна гарантувати доступність освіти українською мовою.