Профільний комітет ВР розгляне призначення нового очільника МЗС лише наступного тижня

Голова комітету пояснила, що цього тижня у парламенті триватиме розгляд проекту Виборчого кодексу.

Комітет Верховної Ради у закордонних справах лише наступного вівторка, 9 липня, розгляне питання призначення Вадима Пристайка на посаду міністра закордонних справ України.

Читайте такожСьогодні у Верховній Раді розглянуть питання звільнення Клімкіна

Як передає кореспондент УНІАН, про це голова комітету Ганна Гопко сказала в коментарі журналістам.

За її словами, оскільки цього тижня у парламенті триватиме розгляд проекту Виборчого кодексу, “внести кадрові питання, навіть якщо вони невідкладні, все одно неможливо відповідно до регламенту”.

Як сказала Гопко, тому комітет ухвалив рішення “розглядати це питання о 12-й годині наступного вівторка, 9 липня, і тоді, я сподіваюся, вже будуть розглянуті питання, зокрема щодо Виборчого кодексу, якась буде позиція, і голосування, і, в принципі, є теоретичний шанс в цьому скликанні ухвалити (рішення щодо глави МЗС)”.

За словами Гопко, раніше не було позитивного голосування щодо звільнення Павла Клімкіна з посади міністра закордонних справ, але після внесення кандидатури Пристайка ВР “підтримає цю кандидатуру, більшість членів (профільного) комітету позитивно ставляться, зокрема до цього призначення”.

Вона наголосила, що в такий період має бути “повноцінний міністр”, і це право президента - “призначати своїх людей, яких ми маємо тут повністю підтримати, тим більше, що ця кандидатура відповідає усім професійним критеріям”.

Як повідомляв УНІАН, 30 травня президент Володимир Зеленський вніс до ВР подання про звільнення міністра закордонних справ Клімкіна.

6 червня Верховна Рада не підтримала відставку та звільнення Клімкіна.

11 червня Зеленський повторно вніс до парламенту подання про звільнення Клімкіна, а також підписав подання про призначення на цю посаду заступника глави Адміністрації президента Пристайка.

Однак депутати навіть не розглядали ці подання, оскільки розглядають понад 4 тис. поправок до проекту Виборчого кодексу.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій пояснив, що, відповідно до законодавства, парламент не має права "переривати розгляд проекту закону і не має права зупиняти розгляд поправок".