Омбудсмен Денісова запропонувала відпустити українських моряків під її особисте зобов'язання

Денісова назвала очікуваними нещодавні рішення Лефортовського районному суді Москви про продовження запобіжного заходу 24 українським морякам до 24 та 26 жовтня.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова запропонувала відпустити 24 українських військовополонених моряків під її особисте зобов'язання.

Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook, назвавши очікуваними рішення Лефортовського районному суді Москви щодо продовження запобіжного заходу 24 українським морякам до 24 та 26 жовтня.

Денісова зазначила, що залишаються інші формати звільнення моряків з-під варти, зокрема, таке право має слідчий. «І якщо будуть домовленості та політична воля – це станеться», - наголосила вона.

Омбудсмен зазначила, що у кримінально-процесуальному кодексі РФ передбачена можливість відпустити затриманих під особисте зобов’язання або поручителя. «Я, як уповноважений Верховної Ради України з прав людини, запропонувала своє таке зобов’язання про забезпечення участі наших військовополонених у попередньому досудовому розгляді, якщо таке буде. Хлопці у бойовому настрої, чекають повернення на Батьківщину. І дуже сподіваюся, що це стане можливим», - додала вона.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 17 липня, Лефортовський районний суд Москви на три місяці продовжив термін перебування під вартою всім 24 українським військовополоненим морякам - до 24 та 26 жовтня.

Довідка УНІАН. 25 листопада 2018 року Росія заблокувала проходження в Керченську протоку буксиру «Яни Капу» і катерам «Бердянськ» і «Нікополь», які здійснювали плановий перехід з Одеси до Маріуполя. Окупанти захопили в полон 24 українських військовослужбовців, троє з них були поранені. Українців звинуватили в незаконному перетинанні кордону РФ (ч.3 ст.322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років).

25 травня 2019 року Міжнародний трибунал ООН з морського права оприлюднив рішення про застосування тимчасових заходів у справі за позовом України до РФ, яким суд зобов'язав Росію звільнити захоплених моряків і кораблі. Згідно з рішенням, Росія до 25 червня повинна була поінформувати суд про виконання наказу про звільнення українських моряків і суден.

Росія відмовилася виконати наказ Трибуналу ООН. У МЗС РФ заявили, що Міжнародний трибунал ООН з морського права не має юрисдикції розглядати вимоги України про звільнення захоплених військових кораблів і моряків.

9 липня російське слідство висунуло звинувачення в остаточній редакції всім 24-м військовополоненим українським морякам.