"Україна хоче миру, а Росія ні": експерт назвав головну проблему досягнення миру на Донбасі

За оцінкою експерта, неефективність Мінського процесу стає дедалі більше "очевидною".

Нинішній формат врегулювання ситуації на Донбасі себе вичерпав, оскільки Росія домагається від України виконання Мінських угод в односторонньому порядку.

Про це заявив військовий експерт Олександр Мусієнко, передає «Обозреватель». На його думку, Україна в рамках Мінських угод не поверне Донбас, а лише зможе заморозити конфлікт.

За словами експерта, неефективність Мінського процесу стає дедалі більше очевидною – "як не підходимо, з останнього пункту чи з першого, не йде ніяк".

Читайте такожОстання спроба не допустити там "Придністров’я": Пристайко оцінив зусилля Зеленського щодо Донбасу

Мусієнко нагадав, що наприкінці року спливає термін дії закону про особливий порядок місцевого самоврядування, однак прогресу на Донбасі так і не досягнуто.

"З 15 лютого 2015 року мав бути проголошений режим стійкого припинення вогню. Минуло вже 4,5 роки, і це не виконано. А дати внесення змін до Конституції, а багато іншого? Всі ці дати вже прострочені, не виконуються", – наголосив він.

Військовий експерт зазначив, що "Росії Мінський процес потрібен виключно для того, щоб Україна прийняла і виконала умови в односторонньому порядку, записала в Конституції особливий статус для Донбасу, дала широку автономію цим територіям".

"А для України як зараз виконати? Були спроби у 2015-16 роках – не працювало. Зараз домовилися у Мінську 1 жовтня припинити вогонь. Так навіть у тих населених пунктах, де має бути розведення військ, вогонь не припиняється... Україна хоче миру, а Росія не хоче. Росія хоче подальших односторонніх поступок, тому виконати Мінський процес можна тільки за рахунок компромісів з боку України. Якщо президент хоче йти цим шляхом, і більша частина суспільства це підтримує, треба чесно про це сказати", – наголосив Мусієнко.

"Ми зараз ухвалюємо закон, у законі прописуємо складову безпеки, червоні лінії – вибори тільки після виходу на кордон, після виведення військ тощо. А Росія каже ні – ви проводите вибори, а тільки після цього контроль над кордоном, як прописано у Мінських протоколах. І ми повертаємося до тих самих позицій, які були у 2015-16 роках, коли підходили до ухвалення цього закону тощо. Тобто це знову рух по колу, який матиме такий самий результат", – пояснив він.

За його словами, єдине, що можна досягти у Мінському процесі – це режим припинення вогню і заморожування конфлікту.

"Політичне врегулювання у рамках Мінського процесу, мені здається, досить сумнівне. Бо вони не враховують максимально український національний інтерес. Тому єдине – це припинити вогонь і заморозити конфлікт, а далі вже пропонувати інші формати і позиції", – вважає експерт.