Прокуратура взялася за "кримськотатарських" колаборантів, які "зустрілися" з президентом Чехії

СБУ доручено встановити осіб, які здійснили незаконний виїзд з анексованого Криму до Чеської Республіки.

Прокуратура Автономної Республіки Крим опрацьовує інформацію щодо виїзду представників так званої кримськотатарської організації «Къырым бирлиги», що реалізує політику Кремля, до Чеської Республіки.

Про це повідомила прес-секретар прокуратури АРК Катерина Діденко у Facebook.

За її інформацією, надано доручення СБУ в АР Крим (з дислокацією у м. Херсон) на встановлення осіб, які здійснили незаконний виїзд з анексованого півострова до Чеської Республіки.

Читайте такожЧехія не визнавала Крим російським: пропагандисти РФ поширили фейк, ЗМІ купилися

«Зважаючи на факт тимчасової окупації півострова і з метою захисту національних інтересів, незалежності та територіальної цілісності, Україна на нормативно-правовому рівні встановила чіткий порядок в’їзду та виїзду громадян з/на територію Автономної Республіки Крим та м. Севастополя. Колаборанти здійснили чергову спробу легітимізувати окупацію півострова, забули тільки розповісти про факти політичних репресій, численні викрадення, вбивства та переслідування за релігійні погляди й громадську діяльність, що відбуваються в АР Крим», - зазначила Діденко.

За інформацією чеських ЗМІ, президент Чехії Мілош Земан 28 жовтня запросив на урочистості з нагоди 101-ї річниці створення Чехословаччини представників підтримуваних окупаційною владою кримськотатарської організації " Къырым бирлиги ".

Після події представники "Къырым бирлиги " на своїй сторінці в Facebook повідомили, що президент ЧР Мілош Земан визнав анексований Крим частиною Росії.

Сьогодні, коментуючи слова представників «Къырым бирлиги», прес-секретар президента Чехії Іржі Овчачек не відповів прямо на запитання, чи вважає Земан Крим російським.

«Люди мають різні уявлення. Я пережив 1980-ті, коли нас змушували мати одну думку. Я не хочу, щоб цей час повернувся», - відповів Овчачек у листуванні з редактором Deník N. Утім, пізніше в коментарі інформагентству ČTK Овчачек сказав, що позиція президента Чехії «залишається колишньою – анексія Криму була і є незаконною».

У свою чергу, міністр закордонних справ Чехії Томаш Петршичек зазначив, що не став би запрошувати таких людей на заходи, організовані МЗС: «Проте адміністрація президента, зазвичай, не узгоджує з нашим відомством запрошення».

Як повідомляв УНІАН, посольство України в Чехії висловило свій протест у зв'язку з запрошенням «псевдокримскотатарської організації на урочисті заходи з нагоди 101-ї річниці утворення Чехословаччини». Цей крок у диппредставництві розцінили як провокацію, спрямовану на легалізацію анексії Криму і нанесення шкоди українсько-чеським відносинам.