"Чорний банкір": нардеп нагадав про темне інвестиційне минуле Абромавичуса

Якщо взяти всі інвестиції Айвараса Абромавичуса в українські підприємства, то всі інвестиції, які він зробив, закінчилися банкрутством, наголосив нардеп ВР Олександр Дубінський.

Народний депутат України Олександр Дубінський нагадав генеральному директору "Укроборонпрому" Айварасу Абромавичусу про його інвестиційне минуле.

"По суті генеральним директором "Укроборонпрому" обраний "чорний банкір", - передає слова Дубінського литовське видання lrytas.lt.

"Якщо взяти всі інвестиції Абромавичуса в українські підприємства, то всі інвестиції, які він зробив, закінчилися банкрутством. "Надра Банк" - банкрут. "Платинум Банк" - банкрут. "Південний" - банкрут. Це не бізнес. Це стерв'ятник. Зайти у капітал, отримати доступ до системи управління, подивитися, що за активи, покласти банк або взяти участь у тому, щоб його поклали, а потім розграбувати активи", - заявив заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Олександр Дубінський.

Читайте такожАбромавичусу загрожувала кримінальна відповідальність за корупцію - нардеп

Депутат нагадав, що такий же шлейф банкрутів-банків тягнеться за колишнім міністром Абромавичусом і в Росії. Народний обранець звернув увагу на факт того, що низка російських банків, які інвестував холдинг East Capital, на сьогодні є або проблемними, або банкрутами.

FIA bank був зареєстрований в місті Тольятті, Росія. Абромавічус та його бізнес-партнери контролювали 17,45% капіталів у банку. У 2016 році банк був визнаний банкрутом. За даними регулятора, значення нормативів достатності капіталу FIA bank опустилося нижче від 2%, а розмір власних коштів - нижче за мінімальне значення статутного капіталу на дату державної реєстрації кредитної організації. Про такі тенденції свідчать ще кілька прикладів. Наприклад, "Акибанк" зі штаб-квартирою в Набережних Челнах, Республіка Татарстан, де East Capital також володіє 17,92% акцій. У банку спекулювали з нормативними резервами, "вимивали" грошові кошти з лізингової компанії, щоб погасити кредити інших проблемних позичальників "Акибанку". Також відбувалася фальсифікація фінансової звітності та фінансового стану банку. East Capital також володів акціями азіатсько-тихоокеанського банку, який був санований регулятором "Пробізнесбанку", що був позбавлений ліцензії.